Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 1000L-es IBC víztartályba...

Egy 1000L-es IBC víztartályba meddig tudom tárolni a friss vizet és mennyi idő mire bekoszolódik ha csak vizet tárolok benne? Hogy lehet és milyen időközönként kell olyan kis lyukon kitakarítani?

Figyelt kérdés
Furgont szeretnék lakóautóvá átalakítani és csak a víztartály 1000L!
2021. márc. 17. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Bocs, de hová mész, a Szaharába hetekre?! Amúgy sokáig iható marad. De tényleg nem értem, minek annyi víz. És az 1 tonna!
2021. márc. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

30° C feletti hőmérsékletnél néhány nap alatt elkezd poshadni, algásodni benne a víz. Ekkor még fürdeni jó.

Magasnyomású mosóval elég jól tisztítható, kivéve a felső részét. Ahhoz egy 90°-ban meghajlított nagynyomású fej kellene.

Azért teljesen kimosni szinte lehetetlen, mert az aljában mindig marad némi "zacc".

2021. márc. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az első azt írja iható marad, a második azt hogy el kezd majd algásodni, akkor most melyik? Mivel lehetne tisztán tartani és iható/fürdésképessé, kb. 2 hónapig amíg újra nem cserélem? Rá lehet kötni valamit ami kiszűri a retket?
2021. márc. 17. 13:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Az algásodást a fény okozza.Ha még nincs meg a tartály akkor van feketében is, az jobb ebből a szempontból.
2021. márc. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem érné fény egyáltalán a furgon belsejében! Milyen sűrűn kellene tisztítani a tartályt? Az IBC alkalmas hosszú távon víz tárolására? Mitől kellene tartanom?
2021. márc. 17. 13:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Melegben fény nélkül is van alga, csak nem zöld, hanem barna. Én öntözésre használok IBC tartályt, ami teljesen körbe van borítva fény ellen és úgy is algásodik.

Nem tudom mire kell ennyi víz, de ha ivóvíz minőségre van szükség, akkor talán inkább 5 db 200 literes élelmiszeripari műanyag hordót lenne érdemesebb használni.

Bár nyáron ezekben sem állna el a víz iható minőségben sokáig, kivéve ha légmentesen lenne lezárva vagy folyamatosan klórozva lenne.

2021. márc. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, szerintem se egy nagy tartályban gondolkozz, hanem több kisebben.
2021. márc. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Élelmiszeripari 1000L-es IBC tartályban lenne a ivó és a fürdővíz! Azért kell ekkora mert a legközelebbi kemping helyek távol lennének és így elég csak 2 hónaponta megjárnom ezt az utat! Tegyek fel rá vízszűrőt vagy víztisztítót vagy egyáltalán kihez forduljak aki ért így a vízhez és tudja hogy tartható tisztán a víz 2 hónapig?
2021. márc. 17. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!