Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen időközönként kell...

Milyen időközönként kell kitakarítani a gépház belsejét és az azon belül elhelyezkedő alkatrészeket?

Figyelt kérdés
A másik ami érdekel, hogy milyen gyakran kell újrapasztázni a pasztázandó alkatrészeket?

2014. júl. 17. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
1-2 havonta, pasztázni minden második vagy harmadik alkalommal.
2014. júl. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. júl. 17. 16:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Én fél évente szoktam kitisztítani sűrített levegővel.

Tudomásom szerint csak a procit kellene pasztázni,ilyet még nem csináltam.

2014. júl. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ mennyire poros helyen működik a gép... ...1 hónap alatt még viszonylag tiszta helyen is porosodnak az elektronikus készülékek, csak nézd meg a TV-teket... :-)


Természetesen ha nem takarítod ki, akkor sem történik semmi gond... ...tapasztalatból mondom, hogy általában takarítás után jönnek a gondok... :-)


Hozzám hoztak már olyan gépet is, amit szerintem a padlásról szedtek le évek múltával, talán galambszar is volt rajta, benne meg egértrágya... ...és működött... :-)


De ha tisztaságmániás vagy, akkor havonta 1x nézz bele és ha már futkároznak benne a pormacskák, akkor biciklipumpával lődd ki belőle a port...


Én múlt év végén, októberben vettem új gépet, azóta még nem poroltam ki, napersze a szobámban azóta megejtettem egy takarítást... :-) ...és a házat úgy rajtam össze, hogy ne csak befelé, hanem kifelé is történjen légáramlat...

2014. júl. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 csacsi2 ***** válasza:
Használattól függ. Poros helyen (sufniban) sűrübben, míg orvosilag steril helyen... Legjobb ha nem a naptárat nézed, hanem azt hogy mennyire melegednek az alkatrészek (és ha eseteleg hangosabb lesz) akkor takarítsd ki. természetesen nem baj a rendszeresség, de az állandó szétszerelés nem növeli az élettartamot. Kalkuláld ki hogy neked mennyi idő alatt porosodik be és nem árt ha nézed az értékeket ne melegedjen túl, majd beállítod magadnak a takarítást, az elkoszolódás mértékére! Pasztázni sem kell túl sűrün, de ez is a processzor hőtermelésétől (meddig melegszik) és a paszta minőségétől függ! Pl egy egymagos 1.6GHz processzornál 47°c üzemi hőmérsékleten elég évente (vagy több is), míg egy olyan processzornál ami 80°C -on működik annál sűrübben kell pasztázni. akkor kell cserélni ha a paszta elveszíti nedvességtartalmát (hővezetőképességét). Én nem vagyok a szét-összeszerelés híve, az alkatrészek elhasználódnak anélkül is...
2014. júl. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy normális pasztával simán elmegy évekig újrapasztázás nélkül, úgyhogy a pasztázást nem kell túlzásba vinni.
2014. júl. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia,

Én sosem tartom be az efféle időközöket :D

De elég gyakran kotorászok a gépben, s ha nagyon retkes, kiporszívózom. Takarítás közben a konnektorból nem szoktam kihúzni a gépet, csak a tápot kapcsolom le. Nem szeretem ha nincs leföldelve.


Normális hővezető paszta nem szokott kiszáradni,

egy évig bőven bírnia kell. De ha jó magas a proci/GPU jelzett hőmérszéklete, és a hűtőborda segge viszonylag hideg, akkor lehet gyanakodni a pasztára. Vagy rossz a gép hőmérője... Vagy hülye a hőmérő progi...

2014. júl. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!