Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Octavia 1.6 SR szivócső...

Skoda Octavia 1.6 SR szivócső levágott és szigetelt rész?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

AKL motorkód, nemrég vásárolt első autómban vettem észre ezt a furcsaságot, nem tudom h ez miért van így megbarkácsolva és miyle negativ következményei lehetnek.

Képek arról hogy hogyan kéne kinéznie:

[link]


Kép arról hogy hogyan néz ki az uatómba:

[link]


Illetve a második hőgombát még mindig nem tudtam megtalálni, elméletileg az küldi az ECU-nak az infót, úgy tudom két hőgombája van az autónak. Első cserélve lett, azóta jelzi a hőfokot az óracsoport.



2021. márc. 19. 13:52
 1/7 A kérdező kommentje:

Megvan a cső. Csak be volt lógatva és csöpög belőle a benzin.

Ezért volt a kocsiba benzin szag?

Mégis ez miért lenne így megoldva?

kép:

[link]

2021. márc. 19. 14:07
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem EGR kiiktatás lehet, de lesz ott más gond is, mert benzinnek nem kellene alapból sem a szívócsőbe jutnia.
2021. márc. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szóval ha ez a kipufogógáz visszavezetést hivatott kiiktatni, akkor a kérdés az, hogy miért puffog ki látható mennyiségű üzemanyagot.
2021. márc. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Általában rosszul záródó ill. kopott szelep,szelepszár szimering vagy szeleptányér.
2021. márc. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Közben egy pár ismerőstől is kaptam segítséget. Kartergáz kivezetés, lehet emiatt volt benzin szag a kocsiba mert az utastér felé néz.

Egy szivócső 5 ezer ft körül van, szeretném vissza állítani gyárira h ne legyen ilyen büdös az autó. A kérdés az hogy vajon miért iktatták így ki és ha vissza állítom gyárira nem-e lesz gond? Lehet ezzel játszottak ki egy problémát. Aztmondták hogy mainek meg benzinszaga van az olaj és vizpára keveréke.

2021. márc. 19. 15:14
 6/7 A kérdező kommentje:
A autó tökéletesen müködik, hoszabb távon is. A fogyasztása magas kicsit csak.
2021. márc. 19. 15:15
 7/7 anonim ***** válasza:

"Lehet ezzel játszottak ki egy problémát. "

Igen, így nem füstöl annyira az autó. Jobban el lehet adni.

Nagy a kartergáz ezért volt lehúzva.

Akkor a #4-es válaszomat még kiegésziteném kopott henger, dugattyú, olajlehúzó, kompressziós gyűrű is lehet.

Nem ártana egy kompresszió mérés.

2021. márc. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!