Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Octavia 1 1.6 hőgomba...

Skoda Octavia 1 1.6 hőgomba és automata szivató?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lenne egy pár kérdésem, igazából csak tisztázni a dolgokat. Elég laikus vagyok a témába és próbálok fejlődni. Van egy nemrég vásárolt Octaviam. Nem jelzett semmit se a műszerfalon a hőfok visszajelző. Utánanéztem, hőgomba valószínűleg, ezt kicseréltem, elég könnyű volt. Most jelez végre a hőfok visszajelzőm, ennek örülök. Viszont elég lassan éri el az üzemi hőfokot. 7km város alatt se sikerült. Van hozzá egy új termosztátom (előző tulajtól). Úgy gyanitom nyitva maradt a termosztát örökre. Viszont kaptam olyan információt hogy elméletileg 2 hőgombája van az Octavianak és a másik küldi az adatot az ECU-ba. Erről szeretnék konkrétabb információt.


Viszont a fent álló probléma amit nem értek, hogy amikor hidegen ráindítok az autóra, 900-as fordulaton van a motor és nem 1300 (automata szivató?) környékén, ahogy egy normális benzines hideg motor szokott lenni míg bemelegszik a rendszer. Ez miért lehet?



2021. márc. 12. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Az az 1.6-os ős VW, kb. 1,5-2 évente termosztát cserés, szóval abban semmi meglepő nincs, hogy nem melegszik be, valószínűleg ez a baja. Az alacsony fordulatot sose tapasztaltam még, ha nem melegszik be, pont, hogy folyamatosan hideg alapjáraton (1000+) kéne maradnia.
2021. márc. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor legalább valamit jól tudtam. :D Viszont az alapjáratra nincs akkor még megoldás. Logikus lenne hogy ha van másik hőgomba ami küldi az infot az ECU-ba és az ment tönkre. Viszont erről nem tudok hogy van e benne mégegy és hogy hol van. Termosztát cserélve lesz szóval egybe szeretném ezzel megoldani. Amúgy szépen jár a motor és egyenletesen is. Az alapjárat inkább tényleg 900-950re mondanám. Valamiért nem tudja az autó, hogy hideg a motor és nem növeli a fordulatszámot.
2021. márc. 12. 23:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezek injektoros motorok, nincs külön szivató bennük. A vízhőmérsékletet ezek a régebbi autók még előfordul, hogy valóban külön jeladóval küldik az ECU-nak és a műszernek, ez igaz. Az Octavia esetében nem tudom, hogy hol lenne a másik termisztor, de ha elromlik, akkor elég gyakran vész módban indulnak, világít a check engine és azonnal rákapcsolja a ventilátort. Szóval nem tartom ezt túl valószínűnek, de persze ki lehet cserélni.


https://www.youtube.com/watch?v=64kDTLqlVHc


Amúgy ezen videó alapján amúgy sem viszi nagyon fel a hideg alapjáratot, legfeljebb ilyen 1100 környékére. Szóval biztos, hogy ez probléma nálad?

2021. márc. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen 2001-es 1,6-os Octaviam van (AKL motorkód), és 5 éve cseréltem termostátot, ami talán még a gyári volt (audi VW jel volt benne) ,azóta nincs gond vele. Nálam a jelenség az volt, hogy lakott területen kívül elfeküdt a mutató. Megtudod azz csinálni, hogy álló helyzetben bemelegíted, és ha elindulás után elfekszik akkor egyértelműen termosztát.

Alapjárat pedig az indítas után 1000, de nem kell neki fél perc és lemegy 900-ra.

2021. márc. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nekem is AKL motorkód 74kW 101 ló. Termosztát cserélve lesz, meg a másik hőgomba is ami elméletben talán megvan hol van ,de majd ránézek ha ráérek. Aztán már elméletileg minden jó lesz. Az indítás utáni fordulat jópár mp-ig nem mérvadó, mivel (önindítótt cserélte az előző tulaj elm emiatt) le van peregve a fogaskoszorú pár foga ezért sercegéssel indul és ingadozó fordulattal kb 5mpig. De a 900as fordulat utána betonfix.
2021. márc. 15. 19:23
 6/8 A kérdező kommentje:
Nincs meg a másik hőgomba, én már arra gondolok hogy ebbe csak 1 van.
2021. márc. 22. 19:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Szer
2021. márc. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak egy van, de most mi is a gondod a kocsival? Indítás után kis ingadozó alapjárat néha nekem is van.
2021. márc. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!