Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson kuplungban, ha kopnak...

Simson kuplungban, ha kopnak a lamellák, tud olyat csinálni, hogy nem emel ki rendesen?

Figyelt kérdés
ugye nem lehet tőle rendesen váltani, nemrég jött elő, gondolom a kopás miatt, de hogy tudna nem kiemelni, ha kopik? nekem az lenne logikus, hogy jobban kiemel, mikor kopik. feltudtok világosítani? :)

2021. márc. 22. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Már hogyan emelne ki jobban, ha kopik?
2021. márc. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát, nekem ez lenne az elméletem, ha jobban kopik, kisebbek a lamellák, azaz hamarabb szétkapcsol. de persze, nem értek hozzá, azért kérdezem.
2021. márc. 22. 10:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz ha kopottak a lemallák akkor "csúszik a kuplung".

Szerintem valahol máshol kéne keresni a problémát.

2021. márc. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem, a lamella kopás nem okoz ilyet. Annak, ha nem emel ki, több oka is lehet. Nyúlhat a bovden, és kophat a blokkon belül is több alkatrész, ami így elvesz a kuplungkar hasznos útjából. A legnagyobb kopást általában a kiemelő kar szenvedi a blokkban. Próbálj meg ráállítani a kormányon, vagy ha már nem lehet, akkor a hernyócsavarral a blokkban. De ha ez a helyzet, azt többnyire érezni lehet, hogy túlságosan lötyög a kar. Ugyanakkor olyan feszesre sem érdemes állítani, hogy azonnal dolgozzon, mert akkor meg állandóan kopik a kiemelő szerkezet, vagy meg is csúszhat a kuplung. Egy nagyon kevés holtjátékot érdemes adni, de nem sokat.


Akkor is előfordulhat ilyen, ha esetleg a lamellák összetapadtak, bár ha van olaj a blokkban, és használva is van a gép, akkor ez nehezen fordulhat elő. Vagy ha valamilyen mechanikai behatás miatt feszülnek a súrlódótárcsák a kuplungkosárban, és nem tudnak szabadon tengelyirányban elmozdulni. Ezt okozhatja akár vetemedés is, például egy keményen megküldött terepezés után. De legrosszabb esetben akár a kuplungkosár fellazulása miatt is történhet, ha valamilyen okból lelazul az anya, és a kosár egy picit elmozdul, így a kiemelő pálca tengelyvonala és a kuplungé nem fog egybeesni, vagyis oldalirányban is feszíteni fogja.

2021. márc. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
15%
Kérdező te fordítva vagy bekötve? :D
2021. márc. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Simson S51N ***** válasza:

Szia! Ha a bovden állítás nem oldja meg a problémát, akkor valószínűleg beledagadtak a lamellák a kosárba.

Ellenőrízheted:

Ha a motort sztenderre rakod és járó motornál sebességbe rakva erőteljesen forog a hátsó kerék, akkor ez a probléma.

Megoldás új lamellák vagy a régiek reszelgetése.

[link]

2021. márc. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Simson S51N ***** válasza:

6-os vagyok.

Igen, ha kopottak a lamellák, hamarabb kiemel és könnyebben csúszik a kuplung.

2021. márc. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!