Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » El kéne adni az autót? Mi...

El kéne adni az autót? Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés
Van egy 2005-ös évjáratú P12-es nissan primera kombim. Az autóval vásárlás óta 4000km-ert tettem meg. Vásárlás előtt egy teljes futóműfelújítást kellett csinálni. Ezt a kereskedő megcsinálta a saját költségén Az autót átnézettem és vásárlás után ki kellett cserélni az olajteknőt (40000 Ft), vízpumpát (26000Ft), szíjcseréket és olajcserét (25000Ft), akkumulátor cseréjét (32000Ft). Sajnos elkezdett elég masszívan folyni az olaj és kiderült, hogy cserés a kormánymű, ami 220000 forintba kerülne, de találtam egy jobb módszert, így felújíttatom. Ez 120000 forint lesz. Apukám elkezdett győzködni, hogy ez egy fos adjam el mielőtt még több hiba lesz vele. Ha a felújítást megcsináltatom, akkor 243000 forintot költöttem az autóra, ami eddig kilóméterenként 60.75 forint amortizációt jelent. Ennyi hiba és költség belefér egy használt autó vásárlásába, vagy tényleg el kéne adni, mert egy pénztemető és mégtöbb hibája lesz? A kormányművel vételkor még nem volt gond. Újra átnézettem a kormányművön kívül nem találtak hibát. Kíváncsi vagyok, hogy Mi lenne itt a legjobb döntés. Nem szeretném eladni, ha már ennyit költöttem a felújításra, de az sem lenne jó, ha egy javíthatatlan roncs lenne és ennek az ötszöröse menne el 20000 kilóméter alatt. Itt van egy pár kép az autóról bár ez inkább csak a külsejét írja le. Rozsda szerencsére nincs rajta. Link: [link] Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2021. márc. 22. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Oké, eladod, és utána? Veszel még 1 szart? Ha szereted ezt az autót akkor én költenék rá, ha nem szereted akkor eladnám és vennék olyat, amire szivesen költök
2021. márc. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
250 még belefér, de ha utána is jönnek a hibák, akkor valószínűleg sosem lesz vége, tehát jobb, ha eladod.
2021. márc. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted, és más baja nincs egyenlőre, nincs elrohadva, akkor szerintem nem kell eladni.
2021. márc. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%

"Kilométerenként 60.75Ft amortizáció"

Ha a következő autód kiadásait is ilyen szemlélettel fogod könyvelni, akkor abban sem lesz köszönet. :(

2021. márc. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha az autód kombi, akkor az nem P12, hanem W12. Csak egy apró kiegészítés.
2021. márc. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

"ami eddig kilóméterenként 60.75 forint amortizációt jelent"


Ezekről a számolgatásokról állj le szerintem, mert előbb utóbb agygörcsöt fogsz kapni, semmi bántó szándékkal irom ezt.

2021. márc. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen korban minden hasonló kategóriás autóra ennyit kell költeni, ez a normális fenntartási költség (vagyis most azt fizetted meg, amit az előző tulajdonos nem csinált meg néhány 10 ezer kilométeren át). Sőt, némelyik Passatnál vagy Volvónál örülnél, ha csak ennyiből megúsznád. Cserének legfeljebb úgy van értelme, ha a nagy autót lecseréled egy Micrára vagy Clióra, de Primera méretosztályban nem fogsz olcsóbban üzemeltethetőt kapni.
2021. márc. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem egy elképesztő összeg,mégis csak 15 éves és egy része meg kötelező mint az olajcsere és akksi csere.Az a baj ha eladnád lehet még szarabbul jársz,papírozás és első karbantartás is százezres tétel kb.Ha ezeken kívül nem lesz nagy baja akkor ne add el szerintem.

Mennyiért vetted amúgy?

2021. márc. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezekszerint normális, ha az elején felmerülnek ilyen költségek. Nem szívesen adnám el az autót, mert eddig nagyon tetszik és kényelmes. Nagy valószínűséggel az utódjára is rá kéne költeni ennyit, vagy többet. Az utolsó kérdésére válaszolva 700000 forint volt az autó. :)
2021. márc. 22. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!