Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mostanában hallom, hogy egyre...

Mostanában hallom, hogy egyre elterjedtebbé kezd válni a büntetőfékezés egyes sofőröknél. Az ilyen emberek mégis mit képzelnek magukról ?

Figyelt kérdés
És ilyen beteg embereknek van jogosítványuk. Ilyenkor nem bánom, hogy nincs autóm és busszal közlekedem.

2021. márc. 23. 19:48
1 2
 1/19 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Sajnos a jogosítványnak nem feltétele egy pszichés vizsgálat, pedig elkélne, tényleg. Buszon is kapaszkodj mindig, Berki képes volt egy busz elé befékezni idegességében.
2021. márc. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De mi akar lenni ez ? Hatalomfitogatatás ? Nagyon szánalmas emberek, ideggyengék.
2021. márc. 23. 19:52
 3/19 anonim ***** válasza:
55%

Mi a kérdés?


A legutolsó fogyatékos is megkapja a jogosítványt, ha mégsem akkor vezet nélküle minden következmény nélkül.

2021. márc. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%

Semmi* nem változott, csak egyre több helyről hallod, mivel egyre többen rögzítenek dashcammel.

(*jó, talán valamennyit változott, de nincs romló tendencia, csak több nyilvánosságot kapnak az ilyen majmok)

2021. márc. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%
Igazából nagy eséllyel a legtöbb ember bosszúból csinálja. Semmire se megy vele, de biztos észreveszi a másik személy, mintha bemutatna neki. Nem tagadom undorító egy dolog. Aztán a dolog másik fele amikor a busz nem tud megállni😉
2021. márc. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
19%

Mondjuk a büntetőfékezést kb. két perc alatt meg lehetne szüntetni szerte az országban. El kéne szakadni attól, hogy mindig a hátul jövő a hibás, mert nem tartott elegendő követési távolságot. A megfelelő jogszabályokba bele kéne írni (és a jogalkalmazást ehhez igazítani), hogy ha valaki hirtelen fékez, mikor mögötte mennek, akkor neki kell bizonyítania, hogy oka volt rá, különben büntetőfékezésnek minősül. És egy átszaladó nyuszi, róka vagy kutya, macska ne is lehessen indok, mert az azzal való ütközés aligha jelent veszélyt az autóban ülőkre. Szóval indok lehessen mondjuk egy jókora betondarab, amit utána meg lehet mutatni a mögötte jövőnek meg a rendőrnek, hogy emiatt fékezett.

Ha pedig nincs ilyen, akkor minősüljön büntetőfékezésnek, ami legyen külön tényállás a közlekedési bűncselekmények (nem szabálysértések!) között, és 1-5 év börtönnel honorálandó legyen. Mármint akkor, ha a mögötte levő meg tudott állni, csak kamerájával felvette és feljelentést tett. De legyen egy olyan csavar a jogszabályban, hogy ha nekiütközött, akkor CSAKIS letöltendő börtönt lehessen rá kiszabni (1-5 év között). Lenne néhány letöltendő börtönbüntetés és viharos gyorsasággal visszaszorulna ez. :-)))

2021. márc. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%

Két dolgot hozzátennék:


Egyrészt marhára megnőtt a kocsik és közlekedők száma. Még az elmúlt pár évet nézve is de 10-20 éves távlatban főleg.


Másik pedig, hogy korábban úgymond "dicsőség" volt büntetni.

Én legalábbis azt láttam mások körében, hogy büszkén mesélik, hogy "oda léptek" neki, meg bevágott elé ráfékeztett hogy "tudja hol a helye". A közlekedést versenynek, harcnak tekintik, ennek megfelelően "közlekednek".


Csak a kamerák elterjedésével lett ennyire felkapott téma. De mai napig érdemes megnézni az alap morál még mindig a kamerás sofőrökről vélekedik úgy, hogy "spicli önkéntes rendőr kommunista" akinek semmi boldogsága nincs mint jelentgetni azokat akik (csak mellékesen) bűncselekményt követnek el az utakon.

2021. márc. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

Rengeteg hülye kap jogsit és van az utakon.

Nem csak ebbe nyilvánul meg, sok egyéb másba is. Pl. napokba tapasztaltam h. egy magát nagymenőnek képzelő sofőr a kb félmilliós prémiumautójával a 2x2 sávos uton, a szembesávba előzött meg úgy hogy én a belsőbe mentem

De a sok hülye még nem ok arra hogy én ne vezessek, nem fogok miattuk buszozni. Figyelni kell rájuk, meg nem árt a fedélzeti kamera.

2021. márc. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Én az ilyenektől, dashcam felvetel alapjan is elvennem a jogsit
2021. márc. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%

Egy csapásra megváltozna a közlekedési morál, ha nálunk is nyitnának egy dashcam "forródrótot".

Nyilván nem arra gondolok, hogy valaki csak 5 km/h-ra lassított a stop táblánál, vagy 50 helyett 60-al ment, hanem a tenyleg szándékos közúti veszelyeztetésre, másik leszorítása, büntetőfék, követési távolság durva megsértése

2021. márc. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!