Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a büntetőfékezés miatt...

Ha a büntetőfékezés miatt megtörténik a baleset, akkor is a mögöttes autó sofőrje lesz a hibás?

Figyelt kérdés
2019. szept. 14. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Ez attól függ miként zajlottak az események. Ha pl. már jó ideje haladt elöl a "büntető" akkor igen, mert ráhúzzák a követési távolság hiányát.

De ha pl. bevágott elé és satuzott akkor nem (feltéve, ha tudja bizonyítani...)

2019. szept. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
A büntetőfékezés a retardáltak játéka, és amúgy veszélyeztetés. Jó eséllyel tanúk is igazolnák, hogy mi történt.
2019. szept. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%

Ezért találták ki a követési távolságot, még ha horgonyt vet az előtted levő, neked akkor is meg kell állnod mögötte.

Ha belemész, te vagy a hunyó.

2019. szept. 15. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod bizonyítani kamerával , akkor nyertél.
2019. szept. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 dirtboy ***** válasza:
0%

Kb mindig a hátullévő a hibás hiszen neki olyan távolságra kell lennie hogy bármi miatt ha fékez az elől haladó akkor megtudjon állni. A hátsó kocsiban a kamera meg nem tudom miként tudna mondjul rögzíteni egy olyan esetet ha azt mondja az első kocsi sofőrje hogy szívinfarktus stb egésszégi okból akart gyorsan megállni.


Sajnos sokszor másznak nekem isba seggembe, büntetőfékezést nem érdemes csinálni de azért jól lehet szivatni meg feltartani a k öcsögjét.

Én olyankor elöször annyira teszem a lábam a félre hogy a féklámpám folyamatosan világítson, hátha észre veszi magát. Ha nem tanul akkor aktiválódik bennem a szivató program és szépen le lassítok.

2019. szept. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Pont az ilyen retardált barmok miatt van kamera az autómban. Pontosan látszanak a körülmények és az is ahogy bevág elém és indokolatlanul satufékez.

A követési távolság be nem tartása szabálysértés. A közúti veszélyeztetés viszont már bűncselekmény. A közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény és közúti veszélyeztetés bűntette a Btk. (Büntető törvénykönyv) XXII. fejezetének 234. § (1) szerint: "Aki a közúti közlekedés szabályainak megszegésével közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton más vagy mások életét vagy testi épségét közvetlen veszélynek teszi ki, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő." A szándékosság pedig minősített esetnek számít.

Azaz egy jó kis felfüggesztettet simán rá lehet húzni egy ilyen állatra. És remélhetőleg legközelebb meggondolja, hogy mivel szórakozzon.

2019. szept. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 dirtboy ***** válasza:
41%

Szerintem meg az az állat aki 90km/h nál 4méterrel megy mögöttem.

Illetve mint írtam én nem satuzok be, szépem le lassítok. Jobb az ilyen barmokat el engedni mint hogy kilométereken keresutül a seggembe jöjjön. Lassítok, szépen rájön hogy ez így nem lesz jó neki aztán ki előz. Ennyi a történet. Nincs semmi büntető fékezésről szó.

2019. szept. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%

Ha nincs tanú, kamerakép, akkor lehetetlen bizonyítani, hogy büntetőfékezés volt. Alapvetően az indokolatlan fékezést lehetetlen... Ezt buktad sajnos.

Pont most kerül 1 milliómba egy ilyen eset...

2019. szept. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
# 7-es és ki mondta, hogy én ezt kimondottan neked címeztem?! Nem rólad volt szó. Én már kaptam meg mindkettő esetet ugyan azon autótól: Folyamatos tömött kamionsor előztem magyar autópályán, amikor egy szerb rendszámú autó beért. Hirtelen termett ott, egyértelmű, hogy bőven 200-as tempó fölött haladhatott. Odaléptem neki egy, hogy ne tartsam már föl. De csak 160-ig voltam hajlandó nyomni, mert a csekket nem fogja helyettem befizetni. Ha fékezek, hogy két kamion közé 90-nel besoroljak, azzal sokkal jobban feltartottam volna, így inkább megelőztem a sort 160-nal és amint tudtam kisoroltam. Ezt ma is így csinálnám, nem tegnap óta vezetek, van mögöttem "pár" km. Csakhogy ő 200-zal szeretett volna haladni, ezt nyomatékosítandóan végig jött a kipufogómba felkapcsolt reflektorral. Jó ha egy méter volt a két autó között. Amint lett lehetőségem természetesen kihúzódtam előle. Erre úgy látszik már nem volt annyira sietős, mert bevágott elém és satuféket nyomott teljesen indokolatlanul. Az ilyen ökrökkel, mit csinálsz? Mert ez kb szándékos emberölési kísérlettel ér fel.
2019. szept. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!