Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az a minimális hatótáv,...

Mi az a minimális hatótáv, töltési idő, akku élettartalom, ami elektromos autónál neked már elég lenne rá, hogy fő, vagy második autóként használd?

Figyelt kérdés
2021. márc. 23. 20:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Milyen autóra gondolsz?"


Bármelyik. Jó kis Mazda 6, Skoda Octavia, például.

2021. márc. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Rendszeresen (nyilván nem minden egyes munkanapon) 500-600 km-t ingázok. Ez oda-vissza. De a helyszínen, munkahelyen, ügyfélnél nem mondhatom, hogy bocsi de had használjam már ingyen egy kicsit a konnektort, mert különben nem jutok haza. Ugyan ez a helyzet, ha külön nyilvános töltőt kell keresnem a városban ahol lerakom az autót. És utána buszozok tovább, vagy hogy oldanám meg?! Nem életszerű.

Pedig általában itt az elektromos autó fanoknak az szokott lenni a fő érve, hoyg ha oda-vissza megyek 600 km-t, akkor csak 300-at kell kibírnia, hiszen tudom félúton tölteni. Na ja...

Szóval hatótáv: 600-700 km biztonságosan 140km/h autópálya tempó mellett, nyáron végig klímával, télen fűtéssel hóviharban. Ha ezt tudja, az nekem már megfelel.

Töltési idő: egy éjszaka alatt töltődjön fel.

Akku élettartam: autót minimum 8-10 évre veszek, nem cserélgetem őket mint az alsógatyáimat. Ennyit bírjon ki érezhető állagromlás nélkül!

2021. márc. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Beviz Elek ***** válasza:

#11

Ezek belsőégésű motorral szerelt autók, nem köszi.


Hogy miért is vennék elektromost:

-környezetkímélőbb, városban semmit nem szennyez

-telefonos applikációval előre beállíthatod hogy mikorra legyen kellemes a hőmérséklet az autóban

-egypedálos vezetés

-csendes

-kisebb szervízigény

-a néhány hosszú út kivételével nem kell megállni tölteni hiszen reggel tele vár az autó, a benzines sosem csöpög tele éjszaka


Hogy miért Teslát:

-gyors töltés (+akku előkondícionálás)

-jól megy

-autopilot

-ezekben nem leselejtezett mosógépekből mentik ki az elektronikát hogy legyen egy csili-vili kijelző amiben a menüben sem tudsz akadásmentesen lépkedni

-a frissítésekkel javul, új funkciókat kap az autód, mindezt este az otthonodban ahelyett hogy évente márkaszervízbe járnál


Melyik autóban lehet könnyen címet keresni, használni a navigációt? Amellett hogy siralmas bepötyögni még jó drágán veheted is az friss térképpel ellátott dvd-t. Inkább veszel egy telefontartót/gps-t. A Teslában bepötyögöd a méretes kijelzőn, online térkép még azt is mutatja hogy pillanatnyilag melyik Superchargernél hányan állnak.


Ne viccelj már ilyen Mazdákkal meg Skodákkal.

2021. márc. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Összegezve eddieket és a véleményemet és a jelen kínálatot figyelembe véve nekem így tűnik csak második autónak jó igazán, ha van otthoni töltési lehetőség és otthon és munkahely közelében van gyorstöltési lehetőség.

Viszont nagy gond az akku öregedése, ahogy olvasom, amit a sok töltés okoz, így gyakorlatilag bár lehet otthon töltögetni naponta, úgy tudom ez sem túl jó, bár a gyorstöltésnél jobb.

Viszont ha tegyük fel hétköznapra lenne az autó és valami 250km-es reális hatótávút veszek alapul, akkor 5-nappal ossztva 50km jön ki, ha csak 1x töltöm. De papíron mekkora hatótáv is ez?

2021. márc. 24. 10:43
 15/15 anonim ***** válasza:
700, 10, 300.000
2021. márc. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!