Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Passat 5 nem túl öreg már...

Passat 5 nem túl öreg már első autónak?

Figyelt kérdés
2021. márc. 24. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Nem csak az a baj vele, hanem még problémás is.
2021. márc. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Hát nem is az hogy öreg, hanem ahogy mondják, problémás, főleg a kora miatt.
2021. márc. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Honnan veszik ezt a marhaságot, hogy problémás? Igen, bizonyos motorokkal az lehet. Pl. a 150 lóerős 2.5 V6 TDI-vel. De egy sima, 90 vagy 110 lovas adagolós TDI-vel kb. golyóálló. Ha nem eszi meg a rozsda a kasznit, a világból is kimegy.

Egyébként nem korra veszünk autót, hanem állapotra. Lehet egy gazdátlan 10 éves kocsi is sokkal leharcoltabb, mint egy jól karbantartott 20+ éves.

Ha jó állapotú a kaszni, én simán venném.

2021. márc. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

"Honnan veszik ezt a marhaságot, hogy problémás?"


Onnan hogy a huszon év alatt ki tudja ki mit kókányolt bennük, főleg most, hogy az egyik kedvenc "hülyegyerekautó".

2021. márc. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért kell gondosan kiválasztani

De ez bármely más, pár évesnél idősebb kocsira igaz

Alaposan át kell nézni vásárlás előtt

Nyilván a kínálat alján ilyen 2-300 ezer forintokért tényleg csak romhalmazt kapsz. Feljebb kell keresgéni, 6-800 ezer körül már egész szépeket kapni.

Mondjuk nem feltétlen igaz ez se, ismerősöm hozott Ausztriából 1000 euróért egy szép 1.9-est valami kisebb hibával. Azt megcsinálta és azóta is tökéletes.

2021. márc. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 D. Brasco ***** válasza:
31%
Remek valasztas elso autonak foleg valami csipszelt 1.9tédéjivel
2021. márc. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

Az előző csávó egy hülye.

Ahová csak ír, sosem értelmes dolgot.


Jó motorok mind a benzinesek,mind a dízelek.

A benzinesek kínálatából választanék a helyedben talán egy 1.8-2.0 16v.

Ezek menni is hajlandóak,7-8 liter fogyasztással.

2021. márc. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 D. Brasco ***** válasza:
0%
Mi bajod van a válaszommal?!Pont a kerdes szinvonalanak megfelelő. ...amugy meg befizetek az általad emlitett menésre meg a 7-8literes fogyasztásra az 1.8-2.0motoroknal....
2021. márc. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A b5 igenytelen emberek igénytelen rozsdaboglyája. Gusztustalanul szétmállot műszerfal, kapcsolók, rozsdafoltok minenütt. Már vagy 10 éve nem láttam olyan b5-öt amiből ne szivárogna valami trutymó.
2021. márc. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Barbell Deadlift ***** válasza:

Nekem az első autóm 23 éves volt, amikor megvettem. Éveken át semmi probléma nem volt vele, még most is megvan, a kert végében pihen, kb ~250 ezerből még működödőképesre tudnám varázsolni néhány évre, csak már nem akarok költeni egy 31 éves autóra.

Egy haverom kb 2 évvel később vett egy 10 éves, a nagyokosok által ajánlott autót. Neki is a kert végében pihen, csak neki már ~700 ezret kéne rákölteni, hogy működjön egy darabig.

A történet tanulsága, hogy újabb és drágább autóból is ki lehet fogni sz@rt, és régi, olcsóbb verdával sem törvényszerű, hogy megszívod.

Ha te Passatot akarsz, akkor vegyél Passatot, át kell nézni, ki kell próbálni. Két ismerősömnek is volt ilyen, az egyiknek még mindig megvan, a másik 2 éve adta el, mind a kettő kultúrált, jó állapotban volt. Persze, ha 300 ezerért akarsz venni egy ilyen autót, ott lesznek gondok.

Költeni meg minden autóra kell, nekem a 7 éves Fordomra annyiba került a kuplung, kettőstömegű, meg munkahenger csere, amiből vehettem volna egy Passatot. És egy Fordról beszélünk, egy relatív olcsó, középkategóriás népautóról.

(Egyébként érdekelne, hogy a gyakorikérdések szakértői milyen első autót vennének)

2021. márc. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!