Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Papírok nélküli autó vásárlása...

Papírok nélküli autó vásárlása és forgalomba helyezése ha van rendszáma?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ehhez hasonló kérdéseket már tettek fel itt az oldalon, de még mindig nem vagyok tisztában a részletekkel sajnos. Adott egy régi használt autó, amit bőven áron alul hirdetnek alkatrésznek vagy versenyautó alapnak. Nagyon tetszik a típus és a képek alapján ez elég jó állapotban is van, de semmilyen papírja nincs sajnos a hirdető szerint, csak a rendszám van rajta. Ezt lekérdeztem, és a következő infókat kaptam:

Forgalomból hivatalból ideiglenesen kivonva 2007.11.28. -óta.

A jármű nem áll körözés alatt!

Jelenlegi tulajdonosok száma 1. (Eddigi tulajdonosok száma 7 LOL)

A kérdésem igazából az lenne, hogy ha én ezt az autót meg szeretném vásárolni napi használatra, akkor lehetséges lenne egyáltalán valahogy újra forgalomba helyezni? Ha van erre bármi esély, akkor leírnátok nekem a dolgok menetét és hogy mennyi utánajárást és pénzt igényelne a dolog? (elvileg rohadt sokat) Köszi hogy elolvastátok és köszi előre a válaszokat!



2021. márc. 25. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ezek szerint az eladó nem tudja igazolni, hogy az övé. Ha hajlandó hatósági bizonyítványt kikérni az autó adatairól pl műszaki vizsgához és eredetiség vizsgálathoz és azon rajta van, hogy ő a tulajdonos, megveheted. Arra számíts, hogy 15 napon belül át kell iratnod (amihez kell eredetiség vizsgálat), mivel csak ideiglenesen van kivonva.

2021. márc. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

Papírok nélkül.

Ez már 25-ször gazát cserélt 2007 óta.

Ideiglenes kivonásnál a forgalmit nem kell leadni, tehát elvileg kéne hogy legyenek papírjai, az (esetleges köztes) adásvételiről, és törzskönyvről nem is beszélve.

"Adott egy régi használt autó, amit bőven áron alul hirdetnek alkatrésznek vagy versenyautó alapnak"

Tehát, közúti forgalomban nem vehet részt.

Alkatrésznek megveheted, de csak akkor kerül le a nevedről (átíratás után), ha leadod hivatalos bontóba. Versenyautó alapnak pedig nem igazán használnak kétes kimenetelű beszerzési formákat.

Lehet, hogy jól hangzik a hirdetés (téged sikerült is megvezetnie a hirdetőnek), de ha nem akarsz egy életre megbánni egy rossz döntést, akkor engedd el.

2021. márc. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából a ködös múltja miatt valódi komoly érdeklődésem nem volt az autó iránt, csak úgymond elméletben játszottam el a gondolattal. :) Köszi az infókat! Inkább elkerülöm ezt az orosz rulettet mielőtt beleélem magam bármibe.
2021. márc. 25. 19:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Tegye rendbe a papírokat a tulaj. Ne akarj ilyennel szívni.
2021. márc. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!