Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Komolyan, ekkora problèmát...

Komolyan, ekkora problèmát jelent az automata váltó?

Figyelt kérdés

Pár ève vettem egy pár E jeles nappali menetfènyt, elvittem az autó szerelőmhöz, aki akkoriban azèrt nem rakta fel, mert a lökhárítóra nem lehet, mert tömör vas....


Nos, ezt a ,,problèmát" eddig jegeltem is, hagytam porosodni a polcon a led sort...


Most lett nem règ műszakiztatva a kocsi, kasztnishoz elvittem, meg is oldotta a felszerelèst, de sajnos a bekötèst nem tudta megoldani.... Ebben a törtènetben itt már Ő a 2. szereplő...

Kaptam Tőle egy villamosságisnak elèrhetősèget, ma felhívtam, azt mondta, hogy újra kell kötni az egèsz rendszert, mert nrm európai szabványú az autó... Ő már 3. ember...


Egy 99-es 1.3-as, Magyarországon újonnan üzembe helyezett Swiftről van szó, az se kizárt, hogy Esztergomban gyártották, az automata váltón kívül mindenben hasonlít a többi millió Swiftre.... Mièrt kell ezen fenn akadni?


Miben befolyásolja a menetfèny bekötèsèt az, hogy automata váltóról van szó??



2021. márc. 26. 14:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld meg egy márkaszervízben, de lehet, hogy ez a nappali menetfény buli közel annyiba fog kerülni, mint amennyit a kocsid jelenleg ér. :-)
2021. márc. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
A márka szervízek ezzel a szèriával már nem foglalkoznak, meg mondanak mèg ennèl nagyobb ordenárè faxságot...
2021. márc. 26. 14:54
 3/23 A kérdező kommentje:
De vicc az egèsz, èn láttam màr kètütemű Wartburgon is menetfènyt, nekem meg nem rakják fel/nem kötik be
2021. márc. 26. 14:55
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
Mi a hatalmas probléma? Be van már szerelve, fogod, viszel kábelt akksihoz, keresel egy gyújtás esetén élő biztosítékot, amiről kötsz egyrelét és behúzol egy kapcsolót az utastérbe. Azért ez nem nagy nehézség.
2021. márc. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
félreértés ne legyen, nem a kérdezőt oltom, hanem ezeket a szakembereket
2021. márc. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

A kasztnis még normális, megcsinálja amit meg tud, de sajnos a lakatolás meg az elektronika távol áll egymástól...


De komolyan, az erre fele levő ,,szakik" egy vicc...


Amúgy láttam a neten egy vezérlő elektronikát, simán be kell kötni az akksihoz…


Csak sajnos nem merek ehhez hozzá nyúlni, mert korábban volt ilyesmiből bajom, el kellett adni az autót, olyan elektronikai baja támadt...

2021. márc. 26. 15:20
 7/23 Vortrex ***** válasza:
26%
Még annyit se kell hozzányúlni. Kell neki +12V az akksiról, meg a sárga jelkábelt rá kell kötni a helyzetjelző szálára. Ha nem ég a helyzetjelző, kigyullad a menetfény, ennyi.
2021. márc. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Vortrex ***** válasza:
100%
Na jó, az baromság, hogy az akksiról kap 12V-ot, a gyújtásra kell kötni.
2021. márc. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

#7 akkor megállás nélkül égni fog.

Nem az akksi +12V-ra kell kötni, hanem a gyújtás +12V-ra. Negatív mehet az akksi negatívjára, az már mindegy.

...

Kérdésre pontosabban válaszolva, sehogy nem befolyásolja az automata váltó.

Hány kábel van hozzá?

Gondolom 3, ez esetben:

- 1 megy az akksi negatív csatlakozójára (kell hogy legyen rajta biztosíték)

- 1 a gyújtásra (ezt simán le tudod mérni, de a vastag narancssárga vezeték lesz az, meg kell "csapolni")

- maradék 1 a helyzetjelzőre (ugyanúgy "megcsapolva", vagy mehet a tompítottra is, ha nincs ködfényszóró az autóban, úgy is szabályos lesz és akkor el tudod dönteni, hogy helyzetjelzőre már lekapcsoljon, vagy csak tompítottra)

Egyébként egyszerű bekötni, előző autómon én is magam csináltam (ami után át is ment jó sok műszaki vizsgán gond nélkül).

2021. márc. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
9 voltam, annyi még, lehet rosszul emlékszem, de vagy a "közepesen vastag" piros vagy narancssárga vezeték a gyújtás (van egy nagyon nagyon vastag is, az az önindító, nem az kell), de mint írtam, le kell mérni a gyújtáskapcsolónál a kormányban
2021. márc. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!