Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Komolyan, ekkora problèmát...

Komolyan, ekkora problèmát jelent az automata váltó?

Figyelt kérdés

Pár ève vettem egy pár E jeles nappali menetfènyt, elvittem az autó szerelőmhöz, aki akkoriban azèrt nem rakta fel, mert a lökhárítóra nem lehet, mert tömör vas....


Nos, ezt a ,,problèmát" eddig jegeltem is, hagytam porosodni a polcon a led sort...


Most lett nem règ műszakiztatva a kocsi, kasztnishoz elvittem, meg is oldotta a felszerelèst, de sajnos a bekötèst nem tudta megoldani.... Ebben a törtènetben itt már Ő a 2. szereplő...

Kaptam Tőle egy villamosságisnak elèrhetősèget, ma felhívtam, azt mondta, hogy újra kell kötni az egèsz rendszert, mert nrm európai szabványú az autó... Ő már 3. ember...


Egy 99-es 1.3-as, Magyarországon újonnan üzembe helyezett Swiftről van szó, az se kizárt, hogy Esztergomban gyártották, az automata váltón kívül mindenben hasonlít a többi millió Swiftre.... Mièrt kell ezen fenn akadni?


Miben befolyásolja a menetfèny bekötèsèt az, hogy automata váltóról van szó??



2021. márc. 26. 14:48
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

[link]


Tényleg van ilyen vezérlő, akksira kell kötni meg a helyzetjelzőre, van biztosítéka is...


De csak ezt az egyet találtam, ez se kapcsolja ki teljesen, hanem halványít, ez azért nem jó, mert akkor + terhelése lesz meg azt hiszem, hogy hatóságilag is kacifántosabb..

2021. márc. 26. 15:34
 12/23 anonim ***** válasza:
Egy balfhaszhoz vitted el, keress másvalakit. Vannak olyan szakik az országban, akik pl vadonat új Porschékat ellopnak 5 perc alatt laptoppal, meg úgy kötnek mindent, ahogy a képzeleted engedi. Egy ilyen menetfény nem kéne kifogjon senkit, kicsit belemélyülsz a google-be, még otthon is megcsinálod.
2021. márc. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

"De csak ezt az egyet találtam, ez se kapcsolja ki teljesen, hanem halványít, ez azért nem jó, mert akkor + terhelése lesz meg azt hiszem, hogy hatóságilag is kacifántosabb.."

Nem baj, ez esetben szabályos helyzetjelzőként funkcionál. Az egyetlen apróság, hogy nem lehet 2 darab helyzetjelződ oldalanként, vagyis az eredeti izzós helyzetjelzőket kikötöd és már meg is vagy.

2021. márc. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
13-hoz még annyit, hogy a kombinált helyzetjelző+menetfény világításnak viszont együttvéve valamelyest szigorúbb elhelyezési szabályai vannak, szóval ekkor mind a helyzetjelző elhelyezési szabályainak, mint a menetfény elhelyezési szabályainak együttesen meg kell felelnie a szerelésnek... de attól még szabályos.
2021. márc. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

A gyári helyzetjelzőből ki kell szedni az izzót...


De ennyire nem akarom módosítani az autó rendszerét, ez a fajta Swift már nagyon kényes az ilyesmire, tapasztalat...


Volt korábban egy másik ilyen, ebből az évjáratból, szereltem be lábtéri ledeket, csomagtérbe is lámpát, kicseréltem a műszerfal izzókat is ledre, jól meg is szívtam vele, a vége az lett, hogy eladtam annyiért amennyiért vitték csak szabadítsanak meg tőle, vontatva is vitték el, már a gyújtás is meg volt hülyülve...


Csak az alap funkciója kell a menetfénynek, azaz gyújtástól helyzetjelzőig világítson, utána aludjon ki.


De lehet kénytelen leszek ezt magamnak megoldani, mert ezektől a szakiktól még hónapokig járkálok vele így...


Ráadásul lakott területen belül kötözködhet velem a rendőr, ha látja, hogy nem ég...

2021. márc. 26. 16:02
 16/23 anonim ***** válasza:
Látszik hogy rossz emberhez vitted. De az is lehet hogy csak be akarnak etetni hogy rájuk merj bízni egy nagyobb munkát amivel azt akarják elérni hogy pénzbe jól lehúzzanak téged. Ha ennyire nem találsz megfelelő szakit aki normálisan bekötné, és te otthon nem is akarod megcsinálni akkor vetesd le a lámpákat, add el és engedd el hogy nem lesz nappali menetfényed.
2021. márc. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Az elèg egyèrtelmű, hogy leakarnak húzni...


Ezt az európai szöveget nem ettem meg, ekkora marha nem vagyok...


Lehet akkor megcsinálom magamnak.

2021. márc. 26. 16:50
 18/23 anonim ***** válasza:

"Csak az alap funkciója kell a menetfénynek, azaz gyújtástól helyzetjelzőig világítson, utána aludjon ki."

Ezzel nem nagyon tudsz mit csinálni viszont, másik kapcsolódobozra van szükséged.

2021. márc. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Másik vezérlő kell, de ezt belegondolva, én nem fogom tudni megoldani.


Ez a kocsi immos, ez bonyolítja a dolgokat...


Sajnos csak kell vkit keresnem... :/

2021. márc. 26. 17:30
 20/23 anonim ***** válasza:
Dehogy kell másik vezérlő. Ez a vezérlő megkapja a tápot a gyújtásról. Bekötsz még elé egy váltóérintkezős relét (ami nem csak zárni, hanem bontani is tud), a relé a helyzetjelző áramköréről kapja a tápot, ha felkapcsolod a világítást, lekapcsolódik a menetfény, kb ennyi.
2021. márc. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!