Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha lyukas az egyik nyári...

Ha lyukas az egyik nyári gumi, mi a legjobb megoldás átmenetileg?

Figyelt kérdés

Kereket cseréltünk észrevettük, hogy az egyik nyáriban benn áll egy csavar, ezért ott (a bal hátsónál) fenn hagytuk a télit, és a másik oldalon is hátul visszacseréltük a télire, mert én úgy tudom az a jó ha egy tengelyen ugyanolyan gumik vannak. De elől már nem akartuk visszacserélni a télire így ott a két nyári van.

Természetesen minél előbb elvisszük gumishoz megcsináltatni, de addig is jó ez így?

Sajnos azt se tudom megcsinálni, hogy nem megyek addig a kocsival, mert holnap is kell mennem 60 km-t (2x 30-at).



2021. márc. 26. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Gumisig simán el lehet vele gurulni.

Amúgy le is eresztett a kerék. Számtalanszor találtam már és is szöget, drótdarabot, csavart a gumiban. De fogóval kihúztam és semmi baja nem volt.

2021. márc. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon jól tetted, egy tengelyen mindenképpen azonos mintázatúnak kell lennie a két guminak. Ha nem hónapokig jársz így, hanem tényleg elmész hétfőn vagy kedden gumishoz, akkor teljesen rendben van, a lehető legjobb megoldást választottad. Mindenesetre vezess fokozott óvatossággal!
2021. márc. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mármint a második mondat kérdés akart lenni...
2021. márc. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem azért terheli a futóművet az eltérő súrlódás elöl-hátul. Rövid távon persze jó így, de a gumisig nem eresztett volna le, ha indulás előtt felfújod, ha van szivargyújtós kompresszorod akár.
2021. márc. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Jól tetted, használhatod így. Nagy útra ne menj és próbálj lassan haladni, óvatosan fékezni.
2021. márc. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
#4: max össkerékhajtás esetén számít
2021. márc. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Még egy kérdés csak kíváncsiságból:

Amúgy miért fontos hogy egy tengelyen azonos gumik legyenek? Milyen következményekkel járhat ha nem így van?

2021. márc. 26. 21:15
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja és ilyen sajnos leeresztett.
2021. márc. 26. 21:16
 9/11 A kérdező kommentje:
ilyen helyett igent akartam írni
2021. márc. 26. 21:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Van aki mindig így használja, semmi gondot nem okoz, hacsak nem egy quattro Audi, vagy egy Haldexes VW például.
2021. márc. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!