Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50-es motor tuningolása nem...

50-es motor tuningolása nem éri meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sokan mondják hogy tök felesleges tuningolni egy 50-es segédmotort mert túl költséges. Nos, én nem látom annak. Adott egy Derbi Senda d50b0 blokkos kismotor. Nekem ez a motor durván eddig 250.000ft-ba van, és elhatároztam hogy szeretném tuningolni de TARTÓSRA amennyire lehet. A tuning 70cc-ig történne, főtengellyel, kuplung szettel, hengerrel, membránnal, tömítésekkel, szimeringekkel és csapágyakkal lenne 150.000ft maga a konkrét tuning. Ha valakit érdekelnek a kinézett alkatrészek, akkor azt is leírom majd. (Kipufogóm van hozzá: TG enox, illetve marad a 17,5 dellorto karbi felfúvókázva) Mert ha azt nézzük hogy A1-es jogosítvány + még a motor, kb 450-500.000ft lenne ha jobb állapotú gépet szeretnék. Én csak 400-ba lenék így, és kb ugyan annyit fog tudni mint egy A1-el vezethető 125 2t.

Érdekelne mi véleményetek erről az egészről?



2021. márc. 28. 15:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hajtáson nem változtatsz, max egy kicsit jobb kondiba lesz. Azonkívül csak a megnövekedett fogyasztás lesz érzékelhető.
2021. márc. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Szerintem a hajtás az alap dolog tuningnál:) Azért azt nem is említettem, de köszi hogy szóltál.
2021. márc. 28. 15:24
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Az a szolid tuning a közelébe sem lesz egy 125 teljesítményének. Max egy leharcolt példányt tudsz vele megkergetni.
2021. márc. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Utolsó:

A1-el vezethető 125-ös motorral mentél már?:D

Nem a folytatlan 40-45 pacis 125-ös gépekre értettem. Hanem az adott kategóriával vezethető 15 pacisra folytott 125-re gondoltam.

2021. márc. 28. 15:27
 5/22 anonim ***** válasza:
41%

A korlátlanom van. Mellette tuningoltam már pár robogót. Ha anyádéknak sok a fölösleges pénzük, csinálja amit akarsz.

Aztán majd ne gyere ide kérdezősködni, hogy miért csak ennyit megy a tuner vas.

2021. márc. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nem ezt kérdeztem de okés :D

Köszi hogy itt voltál.


Next

2021. márc. 28. 15:35
 7/22 anonim ***** válasza:
73%
Na látod, arrogáns és önfejű vagy. Lehetsz kp 16 éves. De te már tudod, hogy egy 70es aluhenger egy gagyi kipufogóval meg a 17.5ös dellortoval felveszi a versenyt bármilyen 125 4t-vel. Hát nem. Álomvilágban élsz.
2021. márc. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Ajánlom nézd meg mielőtt még nagyobb baromságokat írsz.


[link]

2021. márc. 28. 16:10
 9/22 anonim ***** válasza:
Szia! Neked kell eldönteni megéri-e, gondolom ha kiírtad ezt a kérdést vannak kétségeid. Nem tudom mennyi idős vagy, vagy hogy milyen kategóriákra van jogosítványod. Én azt gondolom, hogy ha valami az embernek boldogságot okoz, élményt szerez, az megéri. Ugyanakkor tuningoltam már robogót és az a véleményem, hogy 50-es motornál szerintem csak a nagyon komoly tuning éri meg, élményben az már ad annyit, de az meg azért nem a 150ezer forintos kategória hanem inkább fél misi körül. Ennyit én sem költenék tuningra, mások gépeihez volt már szerencsém. Ha valami erősebbre vágysz, gyorsabbra én azt mondom gyűjtsél pénzt, és vagy tegyed le azt az A-s jogsit amelyiket a korod szerint már lehet vagy pedig egyszerűen csak vegyél egy nagyobb motort. Ha mégis megléped ezt a tuningot, azt tartsd szem előtt, hogy a motorod értékéhez nem nagyon fog hozzáadni mikor majd el akarod adni, tehát számítsd arra, hogy amit ráköltesz az igazából bukó. Ezzel nincsen semmi baj, ha neked megéri, ha nem érte meg akkor tanulópénz volt. Rossz döntés nincsen, egy útelágazódásnál vagy, ahol el kell döntened melyik utat választod. Én a jogsit választanám vagy ha már van, akkor nagyobb motort.
2021. márc. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Szervusz erről látom, hogy erről a tuningról téged lebeszélni már nem lehet. Ezért meg se próbálom csak leírom a véleményem :

1.Ha tuningolsz egy motort akkor gyakorlatilag belepiszkálsz a mérnökök által jól kitalált konstrukcióba, tehát a fogyasztás/ teljesítmény arány meg se fogja közelíteni ( nagy valószínűséggel az eredetit).

2.Egy "szabályosan" A1 el vezethető motor teljesítménynét valószínűleg nem fogja mert még tuningolva is csak 70 ccm.

3. Jogszerűség/ szabályosság szempontjából meg nem is érdemes belekezdeni mert szabályosan Am jogosítvánnyal max 40 vagy 45 km/h (már nem emlékszem pontosan) sebességgel haladhatsz és gondolom és gondolom egy tuningolt motorral neked nem az a szándékod hogy 40/45 el tötyögjél.

Arról nem is beszélve, hogy ha esetleg eltelik pár év és el akarod adni a kis derbit akkor korán sem foga annyit érni mint amennyit beleöltél (pénz és idő terén) mert a tuning anyagilag szinte sosem éri meg.

Én a helyedben keresnék valakit akinek hasonló motorja van és élvezném a "kismotorozást" ha meg idősebb leszel leteszed nagyobbra. Nem kell sietni sehová szerintem élvezd azt ami van.

2021. márc. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!