Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek 1 millió...

Milyen autót vegyek 1 millió forintért?

Figyelt kérdés

Sajnos lehet, hogy új autót kell vásárolnom, mert a mostanival egyre több gond van. Az lenne a kérdésem, hogy milyen autót ajánlanátok, ami megbízhatóságban hasonló, mint a régi swift? Leírom a szempontokat prioritás szerint csökkenő sorrendben.

1.Megbízhatóság és olcsón fenntarthatóság (Ez lenne a legfontosabb)

2.Biztonság

3.Autópályára legyen alkalmas

4.Kevés kilóméter

5.Nagy csomagtér és előrehajtható ülések

6.kinézet

Szerintetek mi lenne a legjobb választás ilyen árkategóriában? A legfontosabb az lenne, hogy véletlenül se legyen pénztemető. Sajnos a mostani autómmal eléggé mellényúltam. Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2021. márc. 29. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi a garancia arra, hogy a következővel nem nyúlsz mellé? A Swift végtelenül egyszerű autó, ha most rossz is, rendbe tudod hozatni sokkal, de sokkal kevesebből, mint 1 millió. Hacsak nem olyan baja van, hogy menthetetlen. Ha mondjuk teljesen szét van rohadva, akkor vegyél egy másik Swiftet! 300-400 ezerből már kapsz normális állapotút, a megmaradó pénzedből pedig még évekig tudod fizetni a javításokat. Közben esetleg gyűjtögethetsz egy olyan kocsira, amivel tényleg előrébb leszel.
2021. márc. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem swiftem van, csak azt hoztam fel viszonyítási alapnak, mert annál megbízhatóbbat nem nagyon ismerek.
2021. márc. 29. 15:22
 3/8 anonim válasza:

Egy kevés kilóméteres Opel Astra G.

Kevesebb pénzből is kapsz szép állapotúakat. Egy 1.4 16v az olajfogyasztást leszámítva elég megbizható. Végsebessége kb 185 km/h

Nekem is ilyen autóm van eddig semmi baja nem volt és az alkatrészkínálat is jó hozzá, tehát ha esetleg valami meghibásodik vagy baleset történik fillérekért találsz hozzá alkatrészt. Az 5 ajtós csapott hátúnak a csomagtere relatíve nagy, az ülések előrehajthatóak.

2021. márc. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#1: Sehol nem írta hogy most Swift-je van, hanem olyan autót keres ami megbízhatóságban hasonló


Na most az a helyzet hogy az 1 milliós ár környékén elég komoly kompromisszumokat kell kötni és nem a márka/tipus alapján kell autót vásárolni hanem kizárólag az állapotát kell nézni.

Vannak szerencsére műszakilag jónak mondható autók, sokat segít ha alapból kizárod a külföldről kidobott tekert órás szutykokat (most jön valami okos hogy már nem lehet órát tekerni,de, lehet, csak a behozatal előtt csinálják)

Keress itthon üzembe helyezett leellenőrizhető autókat (nézd meg a rendszám kezdőbetűjét, abból már le lehet szűrni hogy mikor helyezték forgalomba itthon), aztán kérdezd le a Carvertical rendszerében, aminek nem voltam 500+ fölötti javításai azok nem voltak komolyabban törve tehát legalább szerkezetileg jó állapotban vannak, na azokkal érdemes foglalkozni (nyugi, nem sok ilyen van)

Aztán utánna lehet nézni a tipushibáknak, mennyi a javítása stb.

Szóval jó szórakozást :D

2021. márc. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 D. Brasco ***** válasza:
A 6 szempontodbol valaszz ki maximum 3-at es annak megfelelően talan tudunk valamit ajanlni 1 millioert......de ennyiert mind a 6 nem fog teljesulni
2021. márc. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első generációs Skoda Octavia kombi? (1U5...)


1. A sima szívó 1.6 benzines, vagy a turbós 1.8T, illetve a 95/105 LE 1.9 PD-TDI-vel golyóálló autó (gondozás és használatfüggő). Viszont mivel VW konszern, alkatrész olcsón van hozzá már bontóból is akár, és minden szerelő ért hozzá. (Ha ügyesebb vagy, akkor otthon te is megoldod a javítások/karbantartások 70-80%-át.)

2. Nem egy papír Swift, de nem is egy Volvo 5 csillag.

3. Pályán is bőven használható még a sima 1.6-al is, igaz, akkor ilyen 7-8 literre kell számolni 100-on.

4. 1 milláért ebből már bőven kifoghatsz megkímélt darabokat.

5. Már a szedánnak is 2 hullás csomagtartója van, a komiba meg ha nem férsz be, akkor téged valószínüleg kiraktak otthonról.

6. Kinézetre sem olyan rossz. (Saját vélemény)

2021. márc. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kevés km-et szerintem vedd ki a feltételekből, 1 millióért kevés km-est 95%-ba triplájáról visszatekertet kapsz. Egyébként se a km számít, hanem az állapot.

Én első generációs Octaviát vagy Golf IV kombit vennék 1.9 TDI vagy PD TDI motorral. Ezeknél a km-től nem kell félni, 300e km-el nyugodtan meg lehet venni, mert a motorja golyóálló. A kasznit meg az alját kell alaposan átnézni mert szeret rohadni. De ha nem rohad, akkor nagyon jó választás lehet.

2021. márc. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A legjobb választások egyike lenne szerintem egy 9. generációs (2002-ben mutatták be) Toyota Corolla 1.4 kombi. 97 lóerős, természetesen benzines,

tágas, rendkívül megbízható. mondjuk egy korai 3003-as modellt...

2021. márc. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!