Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány kilót kell elbírnom...

Hány kilót kell elbírnom robogózáshoz?

Figyelt kérdés

A kérdés kicsit hülyén van megfogalmazva, de a lényeg annyi lenne hogy gond nélkül leér a lábam, meg is tudom dönteni a robogót és a hátulját picit emelni is tudom, de tegnap volt egy padka amire nem tudtam felhúzni (mert nem lehetett megfordítani és feltolni). A kétkerekű 96 kg 50 cm3 míg én 164 cm és 48 kg vagyok. Édesanyám egyből mondta, hogy hát ez így nem lesz jó mert mi lesz így meg úgy, szerintem csak az anyai félelem okán mondta ezt mivel futárkodnék vele. Ha viszont a leírt eset tényleg kétségre ad okot akkor nyílván nem akarok meghalni vagy folyton elesni és egy könnyebb robogóra váltok, csak azzal nagyon sok macera lenne számomra és dolgozni is csak később tudnék...


18F



2021. márc. 30. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokat, talán 30 kiót. Gondolj bele, Goldwinget csak bodybuilderek vezethetnek? :)

A motorok egyensúlyi helyzetben egy ujjal megtarthatóak. Erőt kifejteni csak akkor kell, ha elborulsz. Erre viszont lehet találni nagyon jó technikát, ami által egy törékeny lány is fel tudja emelni a chopperét (youtuben nézzél videót). Közép standerre állítás szokott még gondot okozni egyeseknek, de megfelelő technika esetén gyerekjáték.

Padkára nem értem minek akartad felhúzni. Keressél másik feljárót vagy egyszerűen a motor erejét használd ilyenkor.

2021. márc. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, 170 centi vagyok és 80 kiló. A szárazon 80 kilós Simsonomat én se tudom mind két kerékkel elemelni a földtől. Jó lehet, hogy menne de megszakadok.

Annyi erődnek kell lennie, hogy standerre feltudd tenni és ha elborul vissza tudd állítani.


Ez nem a Mopedrally ahol át kell pakolnod a sínen a Verhovinát.

2021. márc. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 85 kg vagyok és 260-270 kg-os motorokkal is gond nélkül motorozok. Gyakorlat kérdése, nem a hátadon kell cipelni, viszi az magát :P


Egyedül akkor lehet szükséged némi erőkifejtésre, ha álló helyzetben elkezd dőlni a motor. Minél nehezebb illetve minél magasabban van a súlypontja, annál kisebb dőlésszög is már komoly súlyt fog jelenteni. Azaz annál fontosabb lesz, hogy ismerd a motor egyensúlyi helyzetét. Szerencsédre egy 96 kg-os robogó egyrészt nagyon könnyű, másrészt alacsonyan van a súlypontja, azaz valószínűleg 30 fokos dőlést is meg tudsz tartani álló helyzetben (már-már bicaj érzetű). Ezt mondjuk egy R1250GS-sel ha megpróbálod, sérvet kapsz és összefosod magad az erőlködéstől (kivéve, ha valami erőember vagy).


Azt meg nem értem, hogy minek akartad felrángatni a padkára. Keress másik helyet, vagy állj fel a motor saját erejével, ahol alacsonyabb a padka.

2021. márc. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat a chopperes példába nem is gondoltam bele meg a többibe se. A berugó karját akartam cserélni (ami rossz volt) és önindító sem működik úgy hogy maradt a kézi erő és azért kellett padkázni. Tényleg nagyon sokat segítettek ezek a válaszok! :)
2021. ápr. 14. 01:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!