Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Esőben robogózás?

Esőben robogózás?

Figyelt kérdés
Sajnos elvesztettem a buszbérletem amit a cég ad(nincs keretem a pótlására), így kénytelen leszek 5 héten át robogóval bejárni. Városon belül 16km összesen oda-vissza. 5 héten belül biztos beleszaladok esős napokba is. Esős időbe nem nagyon van tapasztalatom robogózással. Tényleg annyira veszélyes? MEnnyivel csúszik jobban?
2016. ápr. 11. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem azzal van a gond, ha már jól esik és abban kell közlekedni, persze ez is nehezebb mint szárazon, hanem amikor még csak csöpög és az aszfalton lévő por és egyéb szennyeződés még csak épphogy nedves, ilyenkor egy vékony nyálkás réteg jön létre, ami NAGYON csúszik. Ha jobban esik, akkor ez lemosódik, de azért csúszós.

Kanyarodás előtt fejezd be a fékezést, nagyon finoman bánj a gázkarral!

Ami iszonyatosan csúszik esőben: felfestések, villamossínek, csatornafedelek, fehér aszfalt, falevelek, sárfelhordás, macskakő/keramit burkolat!!!

Ha rendes, nem agyon kopott vagy vágott slickeken mész, akkor minden további nélkül lehet közlekedni esőben is, DE ÉSSZEL!

2016. ápr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Főleg a felfestett gyalogosátkelő hellyel vigyázz. Az a fehér festék teteje elég sima. Esőben igen csúszós, és ugye pont kanyarodási területen van. Amúgy lehet motorozni persze, de duplán odafigyelve.
2016. ápr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jaja, légy óvatos!

Robogóval pont nincs tapasztalatom, motorral már rengetegszer mentem felhőszakadásban, amikor az út se látszott a víztől... Nem volt semmi gond. Ahogy írták, az eső elején a legrosszabb, amikor még az út pora nyálkás sárrá alakul.

Esőtől sosem félek, a jég a durva. Plusz a kavicsok, azt már megszívtam párszor. Zuhogó esőt sosem, de esős előtti nyálkát már lehet, csak épp akkor voltam bovdenszakadás után, nem olyan magabiztos állapotban (az nálam nagy baj) s azóta sem jöttem rá, hogy mi miatt estem egy igazán nem erős fékezésnél kis tempó mellett, sima, egyenes úton. Olajfoltot nem láttam, de az út tuti csúszott, más magyarázatot nem tudok. Az pont kis eső elején volt.

2016. ápr. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább vegyél jegyet.
2016. ápr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!