Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autót választanátok?...

Melyik autót választanátok? Kevesett futott, de idősebb, vagy pedig többet futott de fiatalabb kocsit?

Figyelt kérdés

Két kocsit néztem ki:

2008-as Toyota Yaris 1.3 Ice benzines 66.800 km illetve

2011-es Opel Corsa D 1.2 Enjoy 85.000 km.


Melyik a jobb a 13-éves Toyota ami öregebb de kevesebbet futott, vagy a fiatalabb, de többet futott opel corsa?



2021. márc. 30. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét autó keveset futott.

Általánosságban elmondható, hogy állapotot veszünk, nem km-t/nem évjáratot. Ezt érdemes szem előtt tartani. Ami döntő lehet: melyiket mennyiért fogod tudni eladni; melyik van jobban felszerelve; melyik tetszik jobban.

Viszont: Én mindig inkább a fiatalabb. többet futott autók felé hajlok (ha ugyanúgy állapotú, mint az idősebb).

Ha neked fontos az, hogy kevés legyen benne a méter, akkor érdemes lehet a Yaris-t választani.

2021. márc. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

10+ éves autót 100 ezer kilométer alatt nem vennék. Erősen gyanús, hogy tekert vagy más miatt állt sokat, de nem normális.

150 ezeret futottakat nézzed át, ott kevesebb az átverés esélye.

2021. márc. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Még annyi infót adnék a kérdéshez, hogy a 2008-as Toyota Yaris 1,3 millió Ft , az Opel Corsa 1,8 millió Ft.


Én is attól tartok, hogy esetleg visszatekerték az óraállását.. Bár felhívtam az eladót (Toyota), ő természetesen azt mondta hogy szervízkönyves volt, és nincs megbuherálva. Ezek egyébként külföldről behozott kocsik..

2021. márc. 30. 12:20
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Azt az opelt még újonnan se vedd meg.

MŰANYAG fogaskerék a kormányszervóban, ami eltörik.....onnantól kezdve meg se bírod mozdítani a kormányt....

A német tehnyika....

Az opel 1998-ig gyártott autókat, utána ilyen műanyag, agyonbonyolított, költségcsökkentett, rendkívül szervizigényes vackokat csinált.

Nem véletlenül csődölt be, és vette meg a PSA.

2021. márc. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#4, vagyok, a yarisban még ha 400000 is van, avval is messzebb eljutsz.
2021. márc. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bármi előfordulhat, például az alábbiak:

- harmadik autó volt és alig mentek vele,

- összetörték és évekig állt a javítás előtt, ezért kevés benne a kilométer,

- visszatekerték.

Élőben kell látni az autót.

2021. márc. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
ez már ott eldönthetõ hogy toyota vagy opel... nyilván a toyota. egyébként vidd el õket egy szervíze teljes átvizsgálásra, amelyiknek kevesebb baja van azt hozd el. nekem is volt II. yarisom és astram is. inkább a toyota
2021. márc. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kevesebbet futott, de idősebb. (feltéve, ha nem rohad)
2021. márc. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyiket sem. Csakis új átüt veszek mindig.
2021. ápr. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!