Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az önvezetés egyetlen funkciój...

Az önvezetés egyetlen funkcióját tekintve 2020-2021-ben hol tart már? Automatikus fékezés/megállás figyelmetlenség esetén akár autópályán, akár országúton! Mely autók, és mely buszok tartalmazzák a jármű biztos (majdnem biztos) megállítását?

Figyelt kérdés

Ha ezt esetleg senki nem tudja, akkor azt kérdezem tőletek:


Hogy érdemes erre rákeresni? (Hogy ilyen funkciót mindenképpen tartalmazó autókat és buszokat adjanak ki a keresési eredmények?)


.

.

.


A többi önvezetési, önvezetéshez közeli funkció (gyors reagálású kikerülési manőver, irányjelzéssel autópályára hajtás, gyorsítás, stb.) engem nem érint. De ha ilyen is van az általatok linkelt/írt járművekben az a hab lesz a tortán. :)



2021. márc. 30. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

Sehol nem tart , egy nagy lózung az egész.

A buta embereknek egy fajta reklám csak.

2021. márc. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Forrás? Ha már ennyire átverésnek írod...
2021. márc. 30. 14:10
 3/9 A kérdező kommentje:

Ellentétben az általad kamunak megbélyegzett kinyilatkoztatással azért a Teslák (igaz engem a többi gyártó működő automata fékezéssel felvértezett autói érdekelnek) elég szépen lefékeznek, majd újból maguktól gyorsítanak, plusz még kanyarodnak is. És ez csupán egy márka.

Sajnálom én egyáltalán nem vélem átverésnek.

2021. márc. 30. 14:14
 4/9 anonim ***** válasza:

Technikai tekintetben már úgymond mint önvezetés képes arra, hogy elindúljon és célba vigyen ahova szeretnéd, bár azért nem árt hozzá, ha olyan a környék ahol van tábla, felfestés miegymás amivel tájékozódhat, de alapvetően a technikai feltételek már jó ideje adottak a dologhoz.


Viszont ami miatt nem mostanában fog komolyan változni a dolog, az a jogi része. Mikor arra kerül a sor, hogy baleset esetén kié a felelőség.... na itt nem sok gyártó menne bele abba, hogy akkor övék a balhé és pont, szóval míg ezt lejátsszák, hogy miként legyen esetleges baleset, károkozás stb esetén a felelősség, addig azért elég sok idő el fog telni.

2021. márc. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen bőséges választ adtál, értékelem, csak éppen én nem ezt kérdeztem. :)


Hanem:


"Egyetlen funkcióját tekintve 2020-2021-ben hol tart már? AZAZ: Automatikus fékezés/megállás figyelmetlenség esetén akár autópályán, akár országúton! Mely autók, és mely buszok tartalmazzák ezt?"


Mely autókban van ez már biztosan benne (ami nem Tesla, vagyis ami nem feltétlen elektromos, hanem hagyományos, vagy hybrid motorral ellátott)?

2021. márc. 30. 15:20
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

Pedig 1-esnek igaza van. Most nyilván aki abszolút nem ért a programozáshoz meg úgy az egész témához, az álmodozhat, de a valóság az, hogy addig lehetetlenség, amíg nem tud MINDEN autó kommunikálni egymással és az úttal, a tábláknak máshogy kéne működni, és így tovább, millió dolgot kéne felújítani. Magyarországon például nincs normális út, ami ne b***szná szét a futóművet, majd biztos felújítják az összes utat olyanra, hogy az autó kommunikálni tud vele. :D A Teslák Amerikában is jó, ha nyíl egyenes úton tudnak menni maguktól pár km-t anélkül, hogy beesnének az árokba, de ha már az út szélére lehúzódott autót kell kikerülni, akkor azért az oldalát meghúzza és tükröket letöri. Külön hab a tortán, mikor az autó egyszerűen az abszolút semmitől megijed, miközben autópályán előzöl egy kamiont, aztán bevészfékez és kormányt ránt random. Ezt megcsinálja minden Tesla de a VW ID-3-a is.


Szóval igen, aki nem ért ezekhez, az álmodozhat, végülis nem számít, de amúgy meg egyes írja jól: parasztvakítás.


Egyébként meg a válaszom válasz a kérdésre, mert itt tartanak az önvezető autók. Beszarnak előzés közben, vagy csak ha egy cica átfut előtted képesek nagyobb balesetet okozni, míg egy ember ugye felfogja, hogy 1,5 tonna vs 1 kg, tehát nem kell besatuzni, villogni, kormányt rángatni. Tudnak menni egyenes úton, szép időben, bármi úton lévő akadály nélkül akár 20 km-t is, de amint életszerű helyzetbe kerülnek csak jobban meredsz az útra, hogy mikor nyúlj bele a kormányba, hogy ne öljön meg 5 embert az autó.

2021. márc. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én balga belga pedig a videókból azt vettem le, hogy (igaz egyedül) a Tesla autói milyen szépen helyt állnak különböző körülmények közepette is...


Meglehet rossz videókat néztem eddig? (Ezek után már nem állítok semmit, kérdezem.)


Az a kormány elrántás, vagy indokolatlan vészfékezés azért mint napi szintű vezetőnek meglehetősen durva. "Számíthatunk" akkor eme rendszerekre...

2021. márc. 30. 16:20
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Tesla...pfff :D A Fiat Pandában már 2013-ban elérhető volt automatikus vészfékezés, pedig ez egy totál olcsó Dacia-konkurens autó. Viszont csak városi körülmények között van haszna - az autópályás vészfékezés nem jó semmire, hiszen nem fog eléd kikanyarodni a parkolóból senki, nem ugrik eléd a pöttyös labdás kisgyerek, ott távolságtartó asszisztensnek van értelme, mert ha tartod a követési távolságot akkor akármilyen szar reakcióidővel meg tudsz állni baj esetén, kb. még ha mobilozol közben is.

Magyarországon pl. a Credo buszokban is ott van már pár éve automatikus vészfék, ez egy sima egyszerű cucc, amit a Knorrtól vagy talán Boschtól készen meg tudnak venni.

2021. márc. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehol, egyhelyben toporog a téma.
2021. márc. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!