Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A megengedett maximális...

A megengedett maximális sebességgel haladó jármű felé szabad előzési szándékot jelezni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 31. 18:32
A kérdező szavazást indított:
Szabad, csak megelőzni nem.
Nem szabad, mert megelőzni sem.
9 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Jogilag nem, mert nem előzheted meg, és ha nem akarsz előzni, akkor nem mutathatsz előzési szándékot. Gyakorlatban pedig sokszor előfordul, mert majdnem mindenki gyorshajt az utakon én úgy vettem észre. 50-es táblánál, ha 50-nel mész és van lehetőség, akkor biztos hogy meg fognak előzni.
2021. márc. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Természetesen megelozheted. Nem leszel szabályos, hiszen átléped a sebesseghatart.


Ettől függetlenül neki ugyanúgy segítenie kell az elozesedet mintha nem gyorshajtanal.

2021. márc. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Ez egy kicsit "paradoxon" hiszen hivatalosan neked is csak a megengedett maximummal szabad haladni illetve köteles vagy a forgalom ritmusát felvenni ami nem csak a "tötymörgőkre" hanem a gyorshajtókra is vonatkozik.


Illetve hivatalosan ott vannak olyan dolgok, mint követési távolság és hogy nem zavarhatod a másik közlekedőt (nem tolhatod, nem mászhatsz a seggébe, főleg hogy ez alapvetően már közúti veszélyeztetés kategória).


Az megint más kérdés, hogy agresszív, primitív f..szok vagyunk utakon.


Én azt vettem észre, bármennyivel mész, mindig lesz olyan aki csak azért is meg akar előzni és vagy tol, vagy szabálytalanul rád előz, rosszabb esetben még büntet is mert arra azért csak van idő.


Hungária körút, Üllői külső része tipikusan azok a helyek ahol teljes agymenés van. Én sem megyek lassan 50 helyett 65 vagy 70-es táblánál 80 környékén. De így is vannak akik úgy kerülnek ki mintha parkolnék és 3 számjegyű a sebességük.

2021. márc. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Meg is előzöd vagy csak indexelgetsz??

Ha meg előzöd akkor legalább jelezz.

Ha meg csak kirakod az indexet, mert unatkozol, az már megtévesztő jelzés.

2021. márc. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13%
#4 ez valami kresz kérdés lehet.
2021. márc. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem felesleges jelezgetni..ha megvannak a feltételek, akkor index, és padlógáz...

...én még az életben nem jeleztem az előttem haladónak az előzési szándékomat...index, padlógáz, oszt annyi..

2021. márc. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
#6, az index-szel jelzel...
2021. márc. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Persze hogy lehet.

És meg is előzheted, ha az előzni kívánt jármű maximálisan megengedett sebessége legalább 10 km/h-val (ez is az előzés egyik feltétele), alacsonyabb a tiednél.

Tehát kamiont, teherautót, utánfutót vontató autót, segédmotoroskerékpárt stb... simán előzhetsz személyautóval.

A szavazásból kimaradt, hogy igen, és meg is előzheted, adott feltételek mellett.

2021. márc. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
96%

Engem mondjuk nem érdekel. :D

Megyek 90-nel egyéb főúton, lakott területen kívül, ez ugye a megengedett, tőlem villoghatsz, dudálhatsz, nem hat meg. Kiteszem a jobb indexet két pillanatra, oszt' menjél.

...azon viszont erősen röhögök, ha teszem fel 500 méterrel, 1 km-el arrébb a rendőr épp gyóntat, mert bemért 120-szal a 90-es seb. korlát hatálya alatt, tán még integetek is neked, mikor a csekkedet töltik. :D

2021. ápr. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!