Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gumisnál mekkora nyomatékra...

Gumisnál mekkora nyomatékra húzzák a kerék csavart?

Figyelt kérdés
Elvileg annyira kell húzni mint amennyit a gyártó megad. De gumisnál nincs állítgatva a nyomatékkulcs, van 1 érték amire minden autón meghúzzák a csavart.
2021. márc. 31. 20:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
18%

Az úgy pont jó.

Mert kézzel hogy húzod meg ?

2021. márc. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
érzéssel, csak ha defektet kapsz erőkar nélükl nem jönnek le a csavarok.Aoropó erőkar honnan tudnék búrni egy 1 méteres vascsövet valaki ötlet?
2021. márc. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Gumisa válogatja.

Tapasztaltam már olyat, hogy elővették a katalógust, kikeresték az adott autótípust és aszerint állították be a nyomatékkulcsot. Meg is lepődtem. De tapasztaltam olyat is, hogy légkulccsal rárecsegtették amennyire csak tudták és "jól van az úgy..." módon kezelték a dolgot.

2021. márc. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
Gumisok felénk kivétel nélkül légkulccsal húzzák meg. Főleg emiatt nem is rakatom velük fel, mert utána nem lehet leszedni. Volt olyan ismerősöm, akinek letört a csavar feje leszedéskor (2 méteres erőkar, teljes testsúly). Örülj neki, ha nyomatékkulccsal húzza meg egyáltalán. Értéknek meg belőnek egy átlagosat valószínűleg, ami mindenre is jó. Megközelítőleg. Ha ez nem tetszik neked, akkor csináld te is azt mint én: cseréld magad, és csak gumit felnire feltetetni menjél gumishoz.
2021. márc. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Eddig csak két helyen láttam nyomatékkulcsot. A Szentendrei úti BHP-guminál (táblázatból kinézték, mennyi az annyi), meg egy "békebeli" lakótelepi garázs-gumisműhelyben. Egyéb helyeken volt ahol kiröhögtek, volt ahol főnöknek kellett szólni, hogy nem érdekel mennyire szokták, én ennyire kérem, és pont - már ha pénzt is akarnak kérni a munkájukért.

A legjobb, ha te megnézed, hogy az adott típusnál mennyire kell lehúzni alu-, vagy lemezfelninél, és szólsz hogy ennire kéred.

2021. márc. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
4 hnnan volt 2 méteres erőkar? fszomat vki adjon már egyet
2021. márc. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
#6: Vehetsz bármelyik vasipari boltban sima szerkezeti vascsövet. Mondjuk lehet hogy meg kell venni egy egész szálat (6 méter), de biztos hogy van. Olyat vegyél, amit éppen rá tudsz tolni a kulcsra.
2021. márc. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nana, egyre gyakoribb, hogy nyomatékkulccsal húzzák meg, a pisztollyal csak épp rácsavarják hogy ne kelljen sokat csavarni. Persze az, hogy minden modellre előkeresni a pontos nyomatékot, az erős túlzás. Most hogy őszinte legyek, halvány gőzöm sincs, nagyjából hány NM a megfelelő érték.
2021. márc. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Én eddig 3 gumisnál jártam, és mindenhol úgy csinálták hogy légkulccsal csak ráhajtották, aztán nyomatékkukccsal meghúzták.


Azért kérdem mert magamnak cserélném, és ha van bevált nyomaték akkor azt állítom be a nyomatékkulcsomon.

2021. ápr. 1. 05:57
 10/18 anonim ***** válasza:
51%
Áruld el az autód típusát és megmondom, hogy mennyi az előírt nyomaték.
2021. ápr. 1. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!