Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kelt olyan proli kisugár...

Miért kelt olyan proli kisugárzást a motorosok többsége?

Figyelt kérdés
Ránézek a többségre, és tipikusan az a vesztes, ronda, csóró benyomását keltő alak a legtöbb. Talán azért ez a túlnyomó többség, mert 2-3 millából már azért lehet olyan motort kapni, amivel odalehet lépni, egy olyan erősségű személyautó meg 30 millió. Így akinek ilyen vágyai vannak, az gondolom motorozik.

2021. ápr. 5. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Hát a sportmotorok nagyon menők;) a harley típusú az nekem se annyira jön be. Inkább USA film sztereotípia,hogy lepukkantak.
2021. ápr. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

A kérdésedből, illetve a leírásodból lejön, hogy nem sokat konyítasz a motorokhoz, de előítéleteid vannak.

2-3 millióból nem veszel "csúcs motort", sőt, ha a sok évesek lehetőségeit nézzük, egy régi autót talán még olcsóbban is meg lehet venni, mint egy motort.

Legyen bármilyen motor, azon nem öltönyösen, jól fésülten utazik a motoros, és még az sem biztos, hogy az a célja, hogy "oda lehessen lépni" a gépnek, amilyen utak vannak nálunk, két keréken nem biztos, hogy a gyorsaság az első számú szempont.

A motorosok különböző szemlélet szerint választanak, van, aki gyorsulni szeret, a másik chopperen élvezi, ahogy átöleli a szabad szél, van, aki terepezik, stb.

motorozásban még a szakállnak is lehet funkciója, amitől te valószínűleg szakadt, randa csórónak látod a motorost lehet az meg tudna venni kilóra, ha az anyagiakat nézzük, de ő motorozni szeret, és van neki randa nagy szakálla.

2021. ápr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Kislányként nagyon tetszettek a Harley-Davidson-ok. Egyszer bementem egy budapesti üzletbe (egy volt azt hiszem, de ez régen volt) és a bent lévő kemény csávók kiröhögtek, meg gúnyolódtak rajtam, az eladók is. Jó hát lehet vicces egy kis szemüveges lány, aki egy ilyenre vágyik...de utána egészen felnőtt koromig előítéletes voltam. Aztán elmentem egy ilyen találkozóra. Nagyon kedves volt mindenki.
2021. ápr. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából onnantól, hogy a kérdező állít valamit ami nem igaz, nem is igazán van értelme bármiről vitatkozni.
2021. ápr. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak megalázta a 316-os BMW-jét egy 250-es kismotor, és idejött kidüngeni magát. Ha ezt akarod, akkor tessék: te sokkal igényesebb ember vagy a 20 éves luxusautódban, mint egy tróger motoros. Mindenki felnéz rád, hogy milyen sikeres vagy.

Remélem most már jól fogsz aludni.

2021. ápr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi ilyesmit nem vettem észre
2021. ápr. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában a kérdés értelmezhetetlen, személyes torzítások után kialakult képzet, úgyhogy felesleges megpróbálni rá válaszolni, nem is lehetséges érdemben.


Kérdező azért, mert a fejedben ilyen leképzés alakult ki valami miatt róluk. Ez úgymond a te mentális reprezentációd a "motorosról", amiről mi nem tehetünk, de érvelni se tudunk se mellette, se ellene. Viszont egy pszichológussal együttdolgozva fel tudod tárni, hogy miért vélekedsz róluk így. Rengeteg oka lehet.

Én ismerek jópár embert, aki motorozik, de egyiküket sem tartom "prolinak". Az meg a másik, hogy ez a szó ("proli") is ugyanígy mást meg mást jelenthet mindenkinek, attól függően mit társítanak fejben hozzá, azaz a kérdésed duplán értelmezhetetlen.

2021. ápr. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami 30 éves sztereotípia. A mai időkben aki motorozik, semmilyen külső ismertetőjegyet nem hord már, ami a motorozásra utal, max ha sisak vagy motorosruhában van.
2021. ápr. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én egy 250-es nakedbike-ot használok, mert olcsó és gyors alternatíva a közlekedésre. Nekem megkegyelmezel?😂 Nincs szakállam, motoros ruhát sem hordok, csak sisakom meg kesztyűm van...
2021. ápr. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
kérdező te öltönyben nyakkendőben szaladsz le a sarki boltba tejért mi?
2021. ápr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!