Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minimum mennyi fizetés szükség...

Minimum mennyi fizetés szükséges ahhoz, hogy valaki bármilyen (nem NDK-s) autót fenn tudjon tartani?

Figyelt kérdés

Korábban írtam itt ki kérdést, hogy Alfa-t szeretnék venni nettó 200-as fizuval és mindenki lehordott, hogy idióta vagyok, mert ennyi fizuból semmilyen más autót nem lehet fenntartani nemhogy Alfa-t.


Tényleg igaz ez? Tegyük fel, hogy csak a legfontosabb elengedhetetlen dolgokra költ az illető (kaja, rezsi, alap háztartási cuccok) átlagos vidéki családi házban él egyedül (ami a nevén van) és busszal jár be a városba dolgozni (bérlet 6-7 ezer), de a kocsit max hétvégi kiruccanásokra, alkalmi utazásokra azért használja.


DE ugye emellett ugyanúgy fizetni kell a biztosítást, súlyadót, le kell műszakiztatni 2 évente, meg néha vmit meg kell javítani.


És tegyük fel, hogy a kocsija amit megvett, egy ultraigénytelen kocka Swift vagy valami hasonló pár százezres alacsony fenntartású autó.


Tényleg nem lehet ilyen kocsit a fenti kondíciókkal fenntartani nettó 200 vagy az alatti fizuból?


Mert akkor k****ra nagy hazugság, hogy a magyarok ilyen 100akárhányezret keresnek átlagban és tök szegénység van, hiszen manapság szinte mindenkinek még a kisnyugdíjasoknak is van valamilyen autója!



2021. ápr. 11. 15:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és persze nem NDK-s illetve nem keleti blokkos autó. A pontosítás kedvéért.
2021. ápr. 11. 15:11
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy swiftet, régi astrát (sőt akár H astrát) is fenn lehet tartani.

Mert tényleg, egyedül költesz kb 60-at kajára, 50-et rezsire, 30-at az életszinvonalod fenntartására. A maradék 50 meg szórakozás, kocsi, ha a házon történő javítások. Ha albérletben élsz akkor ennyiből nyilván nem fogsz tudni egyedül fenntartani egy autót, de ha ketten éltek albérletben mondjuk fiatal házasként, már megtudjátok tenni.


A kisnyugdíjasok meg azért tudnak fenntartani autókat mert:

1.) Baromi keveset mennek vele

2.) Ugyan azokra a dolgokra költenek mint amikre a szocializmusban (például elektronikai kütyüket nem vesznek)

3.) Nem igazán érdekli őket az autó szervizelése (lehet, hogy 1200kilómétert megy 10 év alatt a Thalia, de ugyan azzal az olajjal)

2021. ápr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amúgy meg egy wartburgot is elképesztően drága fenntartani.


Bármi ami sokat megy drágán fenntartható, nem is a tankolás miatt, gondolná az ember, hogy napi 50km egy TDI-vel meg se kottyan, de rengetegszer kell olajat cserélni stb.


Vannak a mai világban sokan akik munkábajárásra télen/nyáron kismotort használnak. Nem kevés Simson/Derbi Senda fut heti szinten 500km-ert. Azoknak a fenntartása sokkal nehezebb, nem is a ráköltött pénz, hanem az idő miatt, mert akárhogy is nézed, másfél évente motorgenerálozni kell (ami amúgy marha drága), kerékcsapágyat kell cserélni, láncot, szilentezni folyamatosan, ráadásul sokkal kevésbé kényelmes.

2021. ápr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Nekem egy 2004es 3as mazdam van, 3 eve vettem hasznaltam, eddig a tankolason kivul kb 80.000 ftot koltottem ra (3 olajcsere, egy lambsashonda). Miutan a benzi t fizetik a melohelyen, lenyeven semmit nem koltottem ra.
2021. ápr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, úgy látszik új vagy még itt az oldalon. :) Itt a fő hangadók szerint havi nettó fél millió alatt semmilyen autót nem szabad fenntartani. Akinek mégis van ennél alacsonyabb fizetéssel, az állítólag nem engedhetné meg magának és erőn felül költekezik. Nekem is bemagyarázták már, hogy a híd alatt alszom és szárazkenyéren élek, csak valamiért nem tűnik fel.

Összehasonlításul, az első autómat, ami akkor egy 6 éves H Astra volt, 2011-ben vettem, az akkori budapesti diplomás közszolgálati fizetésemből, ami akkor nettó 128e Ft volt.

2021. ápr. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 krwkco ***** válasza:
100%

Először is nem a fizetéstől függ, hogy fenn tudsz-e tartani egy autót, hanem attól, hogy mennyi szabad pénzed van, amit rákölthetsz. Hiába van valakinek 300 ezres fizetése, ha 100 ezer a törlesztője és 200 a megélhetése.

Emellett számolhatsz úgy , hogy egy 10-15 éves autónál, amit azért adtak el mert már nem bírnak vele, minden évben lesz egy olyan nagyjavításod, ami eléri az autó újértékének 10%-át. Egy sportosan használt autónál ez szinte garantált. Persze, ha értesz hozzá, vagy magad javítod, akkor ez lehet fele, harmada. De a kérdéseid alapján nem úgy tűnik, hogy ez Rád vonatkozna.

Utána add össze a biztosítást, autópályadíjakat, adókat és a benzinköltséget. Az éves kopóalkatrészek (olaj, szűrők, gumik, fékek, kuplung) jó esetben ez benne lesznek a 10%-os nagyjavításban.

Ha a kiadásokat fedezi a nélkülözhető pénzed, akkor megengedheted magadnak.

2021. ápr. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ilyen bér körül kezdtem, bőven fenn tudtam tartani egy Golf IV TDI-t
2021. ápr. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy suzuki swiftet, wagonR-t, ignist fennt tudsz tartani ekkora fizetésből is.
2021. ápr. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Farkas999 ***** válasza:
Egy nem túl rossz állapotban levő használt autónál havi 30-60 ezer Forint költséggel lehet számolni.(benzin, szervíz, alkatrész, biztosítás, adó), ha nagyobb baj nem történik. Havi 500-1000 km futással számolva
2021. ápr. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!