Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi számít dízel autónál...

Mi számít dízel autónál ideális távolságnak?

Figyelt kérdés

Mindenhol olvasom, hogy a rövid távok nem tesznek jót a dízeleknek.

Mi az a legkisebb út, amire érdemes dízelt indítani?


Példa: nemsokára 70 km-re fogok járni dolgozni, 3,6 km-re lakva az autópályától és 70 km múlva letérve kb egy kilométerre lesz a munkahely, azaz szinte nulla km városi használat. Viszont nem mindennap lenne indítva, néha állna 2-3-4 napokat is. Erre jó a dízelautó?



2021. ápr. 14. 10:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
27%

Én dízelemet csak Budapest-Pécs távra indítottam be, olyan volt, hogy reggel el kellett menni postára, akkor taxit hívtam , elvitt, vissza és úgy indultam, árt a dízelnek a rövid táv, én nem tudom, hogy 3.5km alatt mennyire melegszik meg a kocsi, hogy fel tudja venni az autópálya tempót és ne legyen megterhelő a hideg, én reggelente melegítettwm városba mentem vele egy 20 percet, de úgy, hogy mivel 10w40 olaj volt 1 perc 30 másodpercet hárattam utána kíméletesen mentem vele amíg az olaj nem lett 70 celsius fokos, utána mentem csak a m6-ra fel. Mert a még országúton is volt gyorsító sáv ahol kellett sajna a 2.7 fordulat ami hidegen ártalmas.


Jól gondold meg a dízelt.

2021. ápr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

Ez tévhit, hogy az 1-2km-es út nem tesz jót a dízelnek... semminek nem tesz jót.

De az is hülyeség, amit sokan mondanak hogy "csak akkor érdemes dízelt venni ha hosszútávokat mész vele". Nyugodtan meg lehet venni és el lehet indítani rövid útra is. Én is 90%ba ilyen 20km-nél rövidebb utakra használom a dízelem. Normálisan kell használni, azaz hidegen nem nyomni neki és nem lesz vele baj.

2021. ápr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%

Igen, jó.

Az a lényeg, hogy bőven be tudjon melegedni. Persze ez autótól is függ, nekünk volt olyan dízelünk, ami 1, és olyan is, ami 10 kilométer alatt melegedett be.

2021. ápr. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
Nyugodtan megveheted erre a dízelt. Arra vigyázz ahogy az előző írta hogy hidegen ne hajtsd meg hidegbe érdemes kicsit járatni helybe indulás előtt. De igazából hidegen semminek se jó ha hajtják, a szívóbenzinnek se.
2021. ápr. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%
Igazából nem azért nem jó neki a rövidtáv mert dízel, hanem ami vele együtt van pl. Dpf az ami nem bírja a rövidtávot, mert eldugul és viheted tisztíttatásra és hasonlók. Pl. egy szívódízelt bármilyen távra lehet használni, mert abban nincs semmi ilyen(max. nem melegszik be soha, ha nagyköbcentis), bár azt 20-25 éve nem gyártják, mert nagyon szennyez. Szerintem 35 km/út fölött bármelyik dízel megfelelő.
2021. ápr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%
Naponta 20x1-2kmes távolságok, +alkalmankénti hosszabb utak, 30 éve dízellel járok.
2021. ápr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%

"Példa: nemsokára 70 km-re fogok járni dolgozni, 3,6 km-re lakva az autópályától és 70 km múlva letérve kb egy kilométerre lesz a munkahely"

Bőven jó a dízelnek, ennek az útnak a harmadánál is jól fogja már érezni magát.

2021. ápr. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%
Indulás előtt fél perc járatás bőven elég neki. Utána meg egyenletesen finoman gyorsítasz, vedd fel vele a forgalom ütemét. 3,6 km után már nyugodtan tartsad a pálya tempót, nem lesz baj. Csak ahogy előttem is írták hidegen ne taposd neki. Egy esősebb disel még finom gázadásokkal is lazán végig előzi a forgalmat.
2021. ápr. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
60%
#1 feldobtad a napomat! :D
2021. ápr. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
61%

Semmi baja nem lesz, ha rövid távon használod, csak DPF nem tud regenerálódni, ha sokáig így használod, akkor ki kell tisztítani.

Egyébként nem a távolság számít, hanem az idő; én két évig használtam úgy, hogy napi 46 kilométert mentem, de ez 40 perc oda, 40 vissza (sok dugózás), és így volt ideje regenerálódni. Rákötöttem OBDII olvasóra és jó adatokat mutatott.

2021. ápr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!