Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51 motorkerékpár...

Simson s51 motorkerékpár esetében mekkora az ideális Hengerhüvely illetve dugattyú illesztési hézag?

Figyelt kérdés

Viszonyítási alapként: ETZ 250 motorkerékpárnál 0,05 század mm az illesztés, tehát Hüvely 69mm (alapméret) dugattyú: 68,95mm.


Simson s51 motornál mennyinek kell lennie? Mennyi az ideális?

Van egy új hengerszettem a simsonomon kb 2 ezer km van benne, normálisan lett bejáratva.


Nemrég raktam össze egy ismerősömnek egy blokkot ( csapágycsere, főtengely, henger csere)

Annak a motornak kisebb az illesztési hézaga mint az enyémnek.


Összerakás után az ismerősöm motorjának (na nem húzatva) elég izmos hangja lett, és erős is lett.


Az enyém tavaly lett összerakva, normálisan közlekedtem vele. Nincs is vele semmi problémám. Viszont annyi, hogy összehasonlítva az ismerősöm motorjával hát elég gyengusz ahhoz képest.


Először válaszokat várok, hogy mekkora az ideális illesztési hézag simson esetében, utána leírom az én szettem illesztési hézagát.


2021. márc. 4. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, de minél kisebb annál jobb, ha a gyűrű szinte összeér.
2021. márc. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

41-es hüvely, 40,95-ös dugattyú.


Ez van a gépemben

2021. márc. 5. 04:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Kell egy kis különbség, hőtágulás véget is, és hogy ne szoruljon, egyébként a gyűrű tömít.
2021. márc. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!