Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol vagy hogy tudom megnézni...

Hol vagy hogy tudom megnézni hogy melyik-milyen turbófeltöltő lenne ideális a kocsimhoz?

Figyelt kérdés
4g92 lancer motor van egy carismámban es azt szeretném kicsit húzni, max 0.6-bárral.
2021. febr. 28. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
A lego gyártmányú megfelelő lesz.
2021. febr. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Még jó hogy ezek szívó benzinesek...
2021. febr. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Menj aludni, holnap iskola.
2021. febr. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

Amelyikhez kell, abban már benne van. Ez nem NFS, hogy egérrel belekattintasz egy turbót, +50LE, hurrá.

Kell bele töltőlevegő-visszahűtő, nagyobb injektorok, mert a több levegőhöz több benzin is kell. Ehhez egy nagyobb szállítókapacitású üzemanyagszivattyú. Esetleg a kuplung vagy a váltó sem erre van méretezve, akkor ott is bele kell nyúlni, de ha már menés van, meg is kell állni, akkor a fék sem maradhat eredeti.

2021. febr. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%

Na most hogy mindenki lehurrogott, én rászántam 5 percet.

A 4g93 motorból, ami már 1.8 literes, abból létezett gyárilag turbós, egy bizonyos td04 nevezetű turbóval.

Én ezen a vonalon indulnék el.

Még ha a dugó, hajtókar, főtengely, csapágyak maradnak gyáriak, akkor is meg kell oldanod egy csomó gondot.

Először is túl nagy a kompressziód. A turbós 4g93-nak 8.5:1 a kompresszióviszonya, neked elvileg 10:1. Ez sok lesz, (hacsak nem állsz át etanolra). A turbós benzineseknek mindig kevesebb a kompressziója.

Ezen kívül ott van még hogy kell másik szívósor, másik leömlő, másik kipufogó, kell a turbó, a turbónak olajzó és visszafolyócső, kell egy írható motorvezérlő (meg valaki aki felprogramozza), nagyobb szállítású üzemanyagszivattyú, nagyobb injektorok, másik maf és map szenzor ami tudja mérni a több és nagyobb nyomású levegőt. Illene egy intercooler, na meg persze ezt az egészet össze is kell csövezni. Kuplungból is kell egy erősebb, mert a gyári csúszni fog.

Ha szerencséd van, akkor gyári, bontott alkatrészekből össze tudod hozni a nagyját. Ha nincs, akkor marad a tervezés és az egyedi gyártás, gyártatás.


Érdemes elgondolkodni rajta, hogy ha már a turbósítás amúgy sem legális, akkor nem lenne-e egyszerűbb belelógatni egy gyárilag turbós motort a helyére.


További információkért ajánlom a google keresőjét :) Magyarul semmit nem fogsz róla találni. Angol nyelvű, a témával foglalkozó fórumokan érdemes nézelődnöd.

2021. febr. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!