Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nincs motor, akkor nincs...

Ha nincs motor, akkor nincs is szervó?

Figyelt kérdés
kanyarodáskor relè hiba? miatt leállt a motor alacsony sebessègnèl. nem birtan kanyarodni, ès nekimentem majdnem egy hibássan parkoló autónak (kanyarban parkolt, 20 centin múlt). ilyenkor ki a hibás ha nekimegyek (ha eddig nem állt fent ez a problèma) illetve más hibája is lehet e az autónak.
2021. ápr. 15. 10:50
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
ezt èn se tudom tutkora...
2021. ápr. 15. 12:22
 12/24 A kérdező kommentje:
KRESZ 40. § (7) bekezdése – „a jármű ajtaját a vezető csak akkor nyithatja ki, ha ezzel a közlekedés biztonságát, valamint a személy- és vagyonbiztonságot nem veszélyezteti
2021. ápr. 15. 12:25
 13/24 anonim ***** válasza:
Nem ettél elég spenótot, ha szervó nélkül nem tudod tekerni...
2021. ápr. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
#13, azért ha hirtelen elmegy a szervó és nehezebb lesz tekerni, akkor nem a vezető erején múlik elsősorban, hogy tud-e korrigálni. Gondolom, ha már egy napja nem működne a szervó az autóban, akkor hibátlanul tudna kanyarodni a kérdező.
2021. ápr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 krwkco ***** válasza:

kérdező

Ha nem elktromos, hanem szíjhajtású hidraulikus a szervo, akkor azonnal megszűnik, amint leáll a motor.

2021. ápr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 krwkco ***** válasza:

Egy felnőtt férfi mozgó autónál szervo nélkül is tudja tekerni a kormányt. Itt csak a rövid idő és a váratlanság játszhat szerepet.

A felelősséget illetően:

- az autó "veszélyes üzem", ezért a vezető akkor is felelős minden anyagi kárért, ha semmilyen gondossággal nem tudta volna megakadályozni.

- ha bizonyított, hogy semmiképp sem tudta volna megelőzni a hibát, akkor büntetőjogilag nem felelős. Pl. ha elüt valakit. De egy motorleállásnak az esetek többségében vannak előzetes jelei.

2021. ápr. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
hidraulikus ha jól emlèkszem...
2021. ápr. 15. 14:49
 18/24 b1812567 ***** válasza:

Azt jó fejben tartani, hogy ha nincs szervó, attól még működik a fék meg a kormány. Utóbbit hirtelen valóban nehéz korrigálni, de a féket izomból taposva ilyenkor is van fékhatás.


A felelősség kérdése meg abból az irányból egyértelmű, hogy az álló jármű nem lehet felelős. Állhat ott számtalan okból jármű, a közlekedőnek kell elkerülnie az ütközést.

2021. ápr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 krwkco ***** válasza:

#18

Fékszervó a leálló motornál is van egy-két fékezés erejéig. Ha jó a visszacsapószelep, akkor a fékszervó tartályában marad vákuum. Ki lehet próbálni, miután az ember leállította a motort.

2021. ápr. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

akkor konkrétan az egész eset:


már épp haza értem.konkrétan ez volt az utolsó kanyar. a kanyar előtt fékeztem, visszaváltottam. Majd a kanyar előtt mivel lejtős az út gázadással akartam bevenni. Ez egy kb 4-5 m széles ha nem áll ott senki pofon egyszerű bevenni. itt mindkét oldalon állt autó, ilyenkor a kilátás a nehézkes illetve a kijövőket nem látjuk illetve a járókelőket (itt én átnézek az ablakokon és fokozott óvatossággal (1 esben bebandukolok)

a motor leállt,egy pillanatra nem is vettem észre. A gázadásnál rájöttem hogy nincs motorhang, ebből rájöttem nincs motor. mivel lejtős az út de volt még sebességem gondoltam felgurulok ezzel a sebességgel. kilöktem a váltót. ekkor már tekertem is a kormányt.viszont egy kézzel, mivel ezzel én se számoltam, hogy ez bizony nincs.és amint éreztem meg is álltam a kanyarnak a torkában, eléggé kilógva az útra. Ahogy a kérdésben írtam nem mentem neki! nem sokon múlt, puszta szerencse volt,nem lett semmi anyagi kár. Az csak egy kíváncsiság, hogy ilyenkor mi van... ha pl holnap ugyan ez megtörténne akkor jobb hogy tudom hogy igen ebbe én vagyok a hibás és nem várom azt hogy "dehát ő állt rossz helyen" hanem úgy hogy "igen nem szándékosan de lezúztam" Eléggé váratlan egy történés volt, úgy hogy ilyen probléma sosem állt fent.... annak örülök hogy így jött elő a hiba, nem pedig egy belvárosba, vagy autópályán...

kb 30 m alatt zajlott le az egész....

2021. ápr. 15. 21:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!