Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy "fajta" készülékkel lehet...

Egy "fajta" készülékkel lehet vizsgálni a 2 féle főtengelyt?

Figyelt kérdés

MZ TS 250 illetve MZ ETZ 250 motorkerékpárokról van szó.


A főtengelyük ugyebár nem ugyanaz.

Én MZ ETZ 250 szerelési kézikönyv alapján csináltattam ETZ-hez kuplung hézag ellenőrző szerszámot. A következő linken szereplőt:

[link]


Az lenne a kérdésem, hogy ugyanezzel a szerszámmal lehet-e ellenőrizni MZ TS 250 motorkerékpár főtengelyén lévő kuplung hézagát?


Mivel a következő linken szereplő szerszám MZ TS 250 kézikönyvben volt és nem egyezik 100%-osan az MZ ETZ 250 motorkerékpár ellenőrző szerszámával.

[link]


Pár példa ami nem egyezik:

Függőleges 30 hosszmérték mellett lévő letörés az egyiken 1*45°, a másikon 1.5*45°.

Továbbá:

Alul közvetlenül a 19-es furatátmérő alatt (ami mind a kettőn ugyanaz) az egyik 20,5mm a másik 22mm átmérő


Fel lehet-e használni az egyiket a másikhoz?


Azzal a szerszámmal amit csináltattam, MZ TS 250 motor kuplung hézagát állítottam be 0.05 századra.

Aki benne van ebben az tudja, hogy a főtengelyen az összeszegecselt kisfogaskerék előtt és után van egy egy hézagoló "alátét". Mind a kettő egy-egy a főtengelyen lévő vállakra fekszenek fel. Külön ki van esztergálva ez a rész az alátéteken, tehát fordítva semmi esetre sem szabad berakni. A külső hézagoló alátétet kézzel "felszorítva" a helyére meg volt az a minimális játék amit órával mértem (0.05mm).

Ennek ellenére mégis felteszem ezt a kérdést, hogy szabad-e egy ugyanazon szerszámmal ellenőrizni 2 féle főtengelyt?


2021. ápr. 15. 20:35
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!