Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autó a Dacia?

Milyen autó a Dacia?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Autó vásárlás elött állok. Nézegettem a Dacia-kat, és árban barátságosnak találtam, de felmerült egy kérdés bennem, hogy miért annyi amennyi? Hisz túl olcsónak találom ami kedvező is lenne, csak az oka érdekelne, hogy miért? Olcsó anyag használat, problémás az autó? Ha vennék egy Daciat 2010 es modell vagy afölött, mik a tipushibák? Mire érdemes figyelni? Laikus vagyok a témában, más márkájú autoval rendelkezem jelenleg de érdekelne ez a márka is.
2021. ápr. 16. 07:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Én nem ismerek olyan autót hogy Dacia,szerintem te a gyártóra gondolsz
2021. ápr. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%

Renault technológia csak leegyszerűsítve.

Duster az 1.5 dCi-vel az nagyon jó autó, többit nem ismerem

2021. ápr. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
54%

Ha félretesszük a románozást.


Akkor is egy keleti technológiával gyártott Renault-ról beszélünk. Kopogó műanyagokkal, hulladék elektronikával, szar felfüggesztéssel.


Persze ár-érték arányban nem rossz, sőt!

Meg amit ki kell emelni, hogy az az 1.5 dci egy nem rossz motor.


Mindazonáltal én fixen nem vennék ilyen autót, egy vaccsa új Renault-val sikerült már befürdeni, a fentebb említett dolgok miatt, Dacia pedig ugyanaz.


Ha meg nem tesszük félre a románozást, akkor magyar ember nem vesz román autót... 😂


Így duplán nem venném meg, inkább gyűjtenék valami nem Renault-ra.

2021. ápr. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
64%
Full fapad, de amúgy műszakilag nem rossz. Aki felfogja, hogy szándékosan ilyen, az nem áll neki pampogni idióta módon, hogy jajj milyen kopogós. Nem túl erős, nem túl kényelmes de egy egyszerű modern autó. Ja, és tényleg olcsó. Semmivel nem gyárt rosszabbat a Renault, mint bármelyik más gyártó.
2021. ápr. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

Igénytelen belső, mindenhol a lehető legolcsóbb megoldások, kifutott francia technológiák. Ezért olcsó az új és használt is egyaránt.

Duster jó autó, de a Logan MCV-t is érdemes megnézni (ha nem sodort magával a SUV őrület). Mindenképpen az erősebb motorok egyikével vegyed, mert még azok is csak 90 LE körül vannak, ami valjuk be, nem sok.

ui.: ezekben az autókban elég furcsa a kuplung és az automata robot váltóról sem hallottam jókat. Mielőtt elhatároznád magad, menjél egy hosszabb próbakört.

2021. ápr. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

Egy autó ár-érték arányát kétféleképpen tudod növelni:

Vagy az árat csökkented van az értékét növeked. Na a Daciánál az elsőre mentek rá.

2021. ápr. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
72%
Ugyanaz mint a Renault csak olcsóbb, rosszabb minőségű.
2021. ápr. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
Az olcsóság oka hogy eleve olcsónak tervezték, amin lehetett, próbáltak spórolni. Renault technológia van benne, de már kipróbált. Ha úgy tetszik elavult, ha úgy tetszik kiforrott. Megbízhatósággal nincs gond. Ahol tetten érhető a spórolás, az az utastér műanyagainak a minősége, a hangszigetelés hiánya, néhány helyen igénytelen megoldások. Sok extrára sem szabad számítani, a klímának, az utasoldali légzsáknak és az elektromos ablakemelőnek is örülni kell, mert 2010 környékén a Daciákban ezek még nem voltak részei az alapfelszereltségnek. Használható autók, csak 2010 környékén körülbelül a 90-es évek szintjét megütő autókra kell számítani.
2021. ápr. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%

A Dusterben lekvárkavaró váltó van, bólogatós, furán dűlöngélő karosszéria. Nekem ennyi elég is volt hogy lássam, nem annyira jó az mint mondják, még ha új autó is.


Nekem nem igazán kéne... ellenben, eléggé drága a használtpiaca akármelyik Dacia modellt is nézzük. 7-800 ezer legyen egy több mint 10 éves ocsmány fekete műanyag lökhárítós, fehér Sandero? Menjenek már...

2021. ápr. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%
Fapados, de megbízható. Állítólag.
2021. ápr. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!