Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tetszik az új Dacia sandero,...

Tetszik az új Dacia sandero, viszont ezek az 1l-es három hengeres turbós motorok mennyire megbízhatóak? Hosszú távra tervezek, egy húsz éves 1.9 sdi-t cserélnék le. Havi 1000-1500 kmt megyek, elég sokat rövid távon.

Figyelt kérdés
Egy "igásló" kell nekem, egyszerűség híve vagyok,de azért szeretném ha egy kis dinamika is lenne benne, és biztonságos autó legyen.
2021. ápr. 1. 19:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
hát a turbós dacia nem fog olyan sokáig élni mint egy régi sdi, én nem cserélném le mert nem vagyok a saját pénztárcám ellensége
2021. ápr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szívót maximum készleten maradtat tudsz venni, elvileg kivezetik 21re.

Csak turbós lesz.

Dinamizmusa ég és föld a kettőnek..

2021. ápr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Néztem Dacia honlapját, van az újból turbo nélküli de csak 65 lóerős 99nm-es nyomatékkal, még az sdi-nèl is gyengébb.
2021. ápr. 1. 20:41
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
Sok rosszat nem hallottam Dacia-ról, attól eltekintve, hogy nagyon fapados, igénytelen és gyenge. 1 literes motoroktól én távol maradnék. Ezekkel nem az a cél, hogy a fogyasztóknak kedvezzenek, hanem a cégcsoport károsanyag normaértékét csökkentsék.
2021. ápr. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
15%
Inkább vegyél egy Mazda 2-est 1.5-ös 75/90 lóerős motorral. Megbízható szívó, ráadásul ezek a Skyactive motorok elképesztően állatjók. Ha nem hiszed, vigyél el egyet tesztvezetni, rögtön megérted és meg is veszed. 1 liter 3 henger turbós motoroktól távol maradnék, soha nem kéne. Újonnan véve persze kiszolgál gond nélkül 5-8 évig, de utána mi lesz...nem jók.
2021. ápr. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
De mondjátok mar el, miért gond az, ha 1 literes turbós? Bőven jó ez a motor, sőt, kellemesebb vezetni, mint az 1.4 szívót.
2021. ápr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Tartósság szempontjából vannak kétségeim.
2021. ápr. 2. 19:29
 8/16 anonim ***** válasza:
Az a te bajod.
2021. ápr. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó motorok nagyon már nem is lehet mást kapni ezen az áron főleg. Vagy ha ennyire félsz a turbótol akkor vedd az alap szívó motorral, városban teljesen élhető azzal is autópályán meg legyen elég a 120-130 maximum és egy jó motor. Legalább olcsóbb is...
2021. ápr. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem autópályázok. Sdi-vel is az a bajom, hogy mikor utolérték egy kamiont , akkor nehéz, veszélyes vele előzni a csiga lassú gyorsulás miatt.
2021. ápr. 3. 06:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!