Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ideiglenesen megoldható, hogy...

Ideiglenesen megoldható, hogy elöl 13' hátul 14' gumi van? Defektet kaptam és így tudom csak megoldani.

Figyelt kérdés

2021. ápr. 17. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Az első gumiszervízig elmegy.
2021. ápr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha párban van tökéletes úgy.
2021. ápr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#Párban van igen, haza értem, és felraktam a másikat, ezért elől két 13 hátul 2 14 van. Csak nem tudom mennyire balesetveszélyes így
2021. ápr. 17. 21:11
 4/6 anonim ***** válasza:
A felni átmérőnél többet jelent, hogy a gumi váltóméret-e, de párban cserélve nem igazán okoz gondot.
2021. ápr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vannak ma már gyárilag elöl-hátul eltérő gumival szetelt autók is. Ha párban van akkor az ég egy adta világon SEMMI baja nem lesz. Eleve nem a "gumiméret" számít (ami felni) hanem a gumi teljes átmérője, ami függ a gumi oldalfalának magasságától is. Ezért vannak a váltóméretek, ahol eltérő a felni mérete, de a hozzá passzoló gumikkal annak átmérői között elhanyagolható különbség van. Aztán ha a 14-es guminak 4mm-el nagyobb az átmérője mint a 13-asé, na bumm, 2mm-el magasabban fog állni ott a tengely.
2021. ápr. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző autóm gyárilag 17"-os alufelnikkel volt szerelve. A pótkerék meg gyárilag 16"-os lemezfelni. Természetesen váltóméretű gumival, tehát a kerék össz átmérője ugyan annyi.

Egy alkalommal volt rá szükség: A nyomásszenzor alu szelepszárát a kutas kitörte nyomásmérés közben. (Azóta sose engedem, hogy keréknyomást mérjenek nekem.) A kerék azonnal leeresztett. Pótkerék fel. Rendelnék nyomásszenzort, csakhogy akkoriban (2000-es évek második fele) ez még nem volt annyira elterjedt dolog. Pedig nem egy ritka autóról volt szó: Opel Astra H. Szenzor semelyik szervizben vagy alkatrészben nem volt. Külföldről kellett megrendelni, 2 hét(!) szállítási határidővel. Így kénytelen voltam két hétig pótkeréken járni.

A mostani autómon is gyárilag 17"-os alufelnis kerekek vannak. A pótkerék itt sem egy 17"-os teljes értékű alufelni, hanem egy mankókerék. Még csak nem is váltó méret. Ezért előírás, hogy defekt esetén csak a hátsó (nem hajtott) tengelyre szerelhetem fel.


A lényeg: nem gond, ha a pótkerék nem pontosan ugyanolyan méretű mint a többi. De a lehető leghamarabb cseréld vissza, amint tudod és azért óvatosan!

2021. ápr. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!