Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelme érzelmileg kötődni...

Van értelme érzelmileg kötődni egy autóhoz?

Figyelt kérdés
Persze nem valami ritka Rolls-Royce-ról van szó, hanem egy 21 éves 206-os Peugeot 206 1.9 szívódiesel, 19 éve van velem. A motor miatt ez egy faék egyszerűségű, nagyon megbízható konstrukció, sok emlék fűződik hozzá, és csak 1x hagyott cserben, akkor sem messze az otthonomtól. Ám a szerelők már nem látják értelmét az életben tartásának, tönkre ment a hírhedt "Lucas" adagolója, továbbá kuplungozni kéne, az apróbb elektronikai bosszúságokat még nem is számolva, utóbbiak azonban nem befolyásolják a működést. Szóval az egész autó megér 300 ezer forintot, én még lehet költenék is rá, hisz eddig nagyon hűséges volt. Tartok a mai újabb használt autók nyűgjeitől is a 10 éves kategóriában, sokkal nagyobb költségek lehetnek mint a jelenleginél. A szerelők sem nagyon vállalják, "nem nyűglődnek aprópénzzel", és valljuk be, ebben a korban már minden előjön rajta, ami eddig nem, tehát további költségek várhatók. Tudom, hogy ez nem egy világbajnok és népszerű autó, de mit tennétek a helyemben? Maradjon, vagy váltsak?

2021. ápr. 21. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz megmondani. Apám 190-es mercijét biztosan életben fogom tartani, de az jövőre lesz 30 éves és pár év múlva érzelmi érték mellett piaci értéke is lesz.

206-os peugeot nem hiszem, hogy valaha ilyen státuszt kapna, így csak érzelmi alapon tartanád meg, a beleölt pénz nem fog megtérülni.

2021. ápr. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, nem merném a 190-essel egy kategóriában említeni :D. Érdekes, hogy mikből lesznek a kultautók, 31-2 éve amikor az NDK-sok otthagyták azt a rengeteg Trabantot a határon mint a szemetet, álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen kultuszt csinálnak köré. Az enyémmel kapcsolatban meg ugye az érzelmieken túl ott van az egyszerűségének szépsége :), egy mostani 10 éves autónak a motorterébe se mernék benézni.
2021. ápr. 21. 14:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Értelme nincs, de ha egyszer kötődik hozzá az ember.....
2021. ápr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Én váltanék a biztonság miatt főleg, vegyél valami megbízható, biztonságosat helyette és építsd azt fel szerintem. Most úgy érzed hiányozni fog, de ha jót választasz helyette, örülni fogsz a döntésednek.
2021. ápr. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én megtartanám, ha nem rohad a kaszni.

Egyrészt azért is mert hát ha kötődök egy kocsihoz, azt nem adnám el szivesen, másrészt meg ez egy faék egyszerűségű technika. Kell rá költeni, de ha rendbe van téve kevesebb a kockázat mint egy bizonytalan állapotú használtal.

2021. ápr. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én valtanek, ezt is tettem, volt 5 évig egy 207-es, 2010-es Ford Fiesta-ra és abszolút nem hiányzik a Pözso. Fiatalabb, korszerűbb, sokkal dizajnosabb, modernebb forma a Fiesta.
2021. ápr. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Értelme nincs, de ez nem is erről szól. Nekem is volt ilyen, hogy őszinte legyek a mai napig örülnek ha visszaülhetnék abba az autóba, de mindenképp csak hobbiautóként tartanám meg. Sokáig úgy gondoltam hogy a faék egyszerűségű a legjobb, ami nincs benne az nem romolhat el, de basszus nagyon tetszik a hybrid rendszer, az hogy hajnalban egy pillanat alatt lekapja a párát, a kulcsnélküli nyitás/indítás és napestig lehetne sorolni.

Bármenmyire is szerettem a régi autóm, a mostani mellett biztos nem használnám napi szinten és örülök hogy modernebbre váltottam. Sőt, annyora változott a hozzáállásom hogy elektromost is szívesen vennék.

2021. ápr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat, még őrlődöm rajta egy kicsit.
2021. ápr. 22. 09:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha pugg-rol van szó, nincs értelme. Citri, rönyo szintén. Na de ha egy Ford, akkor igen. Fiesta, Focus, Mondeo...
2021. ápr. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!