Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kis dízelnek mi értelme?

Kis dízelnek mi értelme?

Figyelt kérdés
Hol egyáltalán teszem azt egy 1.4 TDCI 68 lóerős Fiestának létjogosultsága? Hosszútávon kényelmetlen, a városi használatot dízel révén nem igazán tűri. Akkor egyáltalán hol van értelme egy kismotoros dízelnek?
2021. ápr. 8. 14:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Bárhol, ahol semmi értelme egy "nagy dízelnek".
2021. ápr. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Téveszmékben élsz. A dízel ugyanolyan jó városi használatra is, mint bármelyik más benzines, sőt még jobb is, olyan értelemben, hogy nagyobb nyomaték van benne, így a városban gyakori emelkedőket, lejtőket könnyebben küzdi le. Igen, tudom, Mo. többé-kevésbé sík, de a határaink felé azért vannak meredek helyek.
2021. ápr. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
26%
Városi használatra nem a terepviszonyok miatt alkalmatlanabb, mint a benzines, hanem a kis távok miatt. A dízelmotor nagyon nem szereti azt, ha 2-5-10-15km-es távokon használják.
2021. ápr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
34%

Városi használatra a legjobbak a kis, esetleg közepes méretű benzinesek. Csak városi használatra a dízel kifejezetten rossz választás. Az, hogy évente 2x lemennek vidékre a rokonokat meglátogatni, az lényegtelen. Azt a kis benzinessel is ki lehet bírni.


Vegyes használatnál van értelme elgondolkodni a dízelen.


Aki pedig többnyire autópályán és hosszú távokat megy, annak egyértelműen jobbak a dízelek.

2021. ápr. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
22%

"A dízelmotor nagyon nem szereti azt, ha 2-5-10-15km-es távokon használják."

Bizonyítsd az állításodat műszaki érvekkel alátámasztva!

2021. ápr. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
4. De én azokra a kisebb dízelekre gondolok. Azoknak hol van létjogosultsága? Mert autópályán kényelmetlenek, városba meg nem ajánlott a dízel a “melegedés probléma” miatt. Vagy inkább a főutakra javasolt? Gondolom, igen.
2021. ápr. 8. 15:48
 7/15 A kérdező kommentje:
5. Egyszer vezettem egy bérautót. Fiesta 1.4 TDCi kellett neki vagy 50 km, mire belegedett a motor, a vízhőfok mutató is csak 15 km után állt be.
2021. ápr. 8. 15:51
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

Van a Hyundai Getz nevű kocsi, biztos emlékszel. Azt lehetett vásárolni 1,5-ös közvetlen befecskendezéses közvetlen befecskendezéses 3 hengeres dízelmotorral. A dolog lényege, hogy 12 szelepes a blokk, 86 lóerő ami elég érdekes de nagyon jó technológia.


Kicsi blokk, könnyen bemelegszik (tényleg). Abban a kasztniban aranyosan nyomatékos, nem kell regenerálnia és 5 liter alatt eltudsz vele járkálni.

Az egyetlen dolog ami miatt használhatatlan, hogy nincs kettőstömegűje és 2000-es fordulat alatt ráz mint a szemét, pedig pont ott a használná az ember.


Ez volt a tanulóautóm és nagyon sokat ültem benne, sokat beszélgettünk róla és értek is az autókhoz szóval eltudom mondani, hogy van értelme, pont olyan városban mint egy 1,4 16V benzines csak kicsit kevesebbet fogyaszt.


SzopóD, semmi bonyolultság, de minden technológiát ami kell hozzá megkapott :)

2021. ápr. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%
A második közvetlen befecskendezéses helyett közös nyomócsövest akartam írni. Bocsi
2021. ápr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem dízelmotornak semmilyen személyautóban nincs létjogosultsága, csak az európai gyártók nyomatták, aztán elterjedt és vette boldog-boldogtalan meg létrejöttek az ilyen agymenések, hogy Lupo meg Yaris kaliberű kocsikba is belerakták. Mondjuk amúgy se mennek a dízelek ki tudja mekkora részével napi több 100 km-t, csak úgy veszik őket, hogy 2 literrel kevesebbet eszik, meg nagyobb a nyomatéka, akkó legyen dízel.
2021. ápr. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!