Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor vizsga 125 cc-re meddig...

Motor vizsga 125 cc-re meddig tart?

Figyelt kérdés

Jelenleg rendelkezem B kategóriás auto jogosítvánnyal, azaz 50cc-s motort is hajthatok vele, de tervezek autóról motorra váltani és azzal járni be a munkára és hétvégeken erre arra, havi 2000km kb és csak nyári szezon erejéig, kb november végéig használnám utánna télen auto majd megint motor ...


Írásbeli vizsgát úgymond újra kell tenni motorra, mint amikor autóra vizsgáztam ?

Gyakorlati oktatás része meddig tart hivatalossan?

Mennyi idő után mehetek ki vizsgázni az első megkezdett órától számítva ? ( bár auto vizsgánál is 30h a kötelező és 15h után mentem vizsgázni, a többi csak be lett írva ...)


Áprilisa rs125 - vennék, teljessen újat 2 év garanciával . Vélemények?


Nem akarok vele száguldozni, de totyogni sem. 25 éves, egyedülálló vagyok, így csak engem kell “ el bírjon”...



#motor #munkába járás #Április rs125
2021. ápr. 21. 21:23
 1/2 anonim ***** válasza:

"Írásbeli vizsgát úgymond újra kell tenni motorra?"


Ha KRESZ-vizsgára gondolsz, akkor igen, mivel az A meg B más. Sőt, ha majd mész C-re, akkor ott is külön KRESZ van, meg kell tanulnod a teherautó műszaki alapjait is, hiába tudod a motor meg személygépjármű műszaki alapjait :P Meg van pár KRESZ-szabály, amit B-s jogsisként valószínűleg már nem tudsz, vagy netán sose tudtál. Pl sokan nem tudják, de ha jobbra akarnak buszsávból kanyarodni, ahol jelzőlámpa van, ami piros, ha BUSZ lámpa elkezd világítani, kanyarodhatnak jobbra a buszsávból. Még akkor is, ha amúgy pirosat mutat a hagyományos lámpa.


"Gyakorlati oktatás része meddig tart hivatalossan?"


6+1 óra rutin, 10+1 óra forgalom (ami amúgy röhejesen kevés bármire a nagyon-nagyon alapok megtanulásán kívül). Ezért szerintem ne akarj hamarabb vizsgázni. Amúgy sulinál kérdezd meg, de szerintem nem annyira jellemző, max ha látják rajtad, hogy 4 évesen a hátsó kertben krosszoztál.


"Aprilia rs125 - vennék, teljessen újat 2 év garanciával"


Na látod, pont ezért kell A1-ből is KRESZ-t tenned, mert fogalmad sincs, mit vezethetsz A1-gyel :) RS125-öt pont nem, úgyhogy nézelődj más motor után vagy csinálj A2-t, esetleg A-t, ha mégis RS125 a cél.

2021. ápr. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
(kiegészítés: hacsak nem veszel egy 11 kW-os RS125-öt, de akkor abból az erőből vehetsz bármi mást is, ami 11 kW)
2021. ápr. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!