Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vízhőmérséklet mutató alig...

Vízhőmérséklet mutató alig mozdul meg?

Figyelt kérdés
Hasonló kérdést feltettem a múlthéten. Sikerült műszert rádugni és 91 92fokot ír a vízre, viszont a mutató alig mozdul meg. Ha megállok akkor a mutató felmegy középre, ekkor a vizet 104fokosnak írja az olvasó, és akkor kapcsol be a venti is. Majd ha megint megyek vele, bezuhan a mutató a műszer szerint meg 91fok. A csöveket is megfogtam, amikor 90 fokot mutat a műszer, hát rajta tudom tartani a kezem pár másodpercig. Ilyenkor mivan? D:
2021. ápr. 22. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmi, ilyenkor rendben van a rendszer, teljesen korrekt az a menet közbeni 90 pár fok, illetve, hogy a venti 100 körül kapcsol. Nyomás alatt van 110-120 fokig nem fog felforrni.
2021. ápr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de a mutató a béka segge alatt van
2021. ápr. 22. 21:19
 3/8 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Nekem 2 érzékelő volt a motoron, egy az ECU-nak, egy pedig a műszerfalra küldte a jelet. Simán előfordulhat hogy a műszerfalra menő érzékelő hibásodott meg.
2021. ápr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
OKés köszi akkor még egy olyan kérdés. Melyik melyik? Vettem egy víz hőmérséklet jeladót, az be lett szerelve szerelő által. Az melyik? illetve most vettem egy vízhőmérséklet érzékelőt. Melyik melyik, vagy remélem érthető amit szeretnék tudni
2021. ápr. 22. 22:12
 5/8 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Én nem tudom hogy melyiket vetted és cseréltetted.


Úgy tudod beazonosítani hogy ha az ECU-ra menőről lehúzod a csatit, akkor vészüzemmódba kapcsol a kocsi és világítani fog a motorhiba jel, ha a műszerfalra menőről húzod le akkor csak simán leesik a mutató de semmi nem változik a motor járásában. Hogy neked melyik lett kicserélve azt nem tudhatom.

2021. ápr. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Okes. És melyiknek melyik a neve? Ami az Ecuhoz megy az az érzékelő? A másik pedig lenne a jeladó? Elméletileg én jeladót vettem, ezt cserélte a szerelő amit ha lehuzok beindul a venti egyből
2021. ápr. 22. 23:38
 7/8 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Ez csak annyi hogy mit írtak oda a webshopba, mindkettő név illik rájuk, de akkor neked a másikat kellene cserélni nem azt amit a szerelő cserélt. A megnevezés lehet eltérő, én cikkszámok alapján keresem az alkatrészt.
2021. ápr. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy tipp: azon autókon, ahol külön van két jeladó az ECU-nak és a műszernek, ott többnyire a műszeré egy vezetékes, az ECU-é kettő. De ez persze nincs mindig így.
2021. ápr. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!