Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miben különbözik a Crossover...

Miben különbözik a Crossover az SUV-tól?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 28. 11:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Nincs elfogadott konvenció, igazából Amerikában van csak jelentősége a kettő megkülönböztetésének, mert ott a nagy batár Chevy Suburbanekre, Cadillac Escaladekre meg Ford Explorerekre fogadják el csak a SUV szót, a kisebb európai és japán B/C szegmens variánsokra meg a crossover kifejezést használják (Subaru XV, VW Tiguan).

Itt Európában kezdetben a személyautók és amerikai stílusú SUV-ok közti űrt kitöltő autókra mondták, hogy crossover (Suzuki Ignis, Citroen C3 Aircross, Škoda Yeti), de mivel itt senkit nem érdekel, hogy nagy vagy kis autóban ülsz igazából nincs használatban a kettő megkülönböztetése. Talán ahogy amerikanizálódik a piac és minden anyuka 5 méteres 2,5 tonnás összkerékhajtású bádogdobozzal akarja majd vinni a gyerekét az oviba lehet, hogy itt is megváltoznak a szokások és lesz értelme külön kezelni, de egyelőre szerencsére még nem tartunk ott.

2021. ápr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Wadmalac ***** válasza:
54%

Kábé az a crossover, ami még a SUV-nál is kevésbé alkalmas arra, amire reklámozzák. :D


Röviden, kábé már minden, ami a sima személyautó változathoz képest kapott egy emeltebb alvázat, esetleg derékig műanyagba van öltöztetve a felverődő kövek meg mocsok ellen.


Ha ezen felül még le tudsz menni vele a tengerparti homokra anélkül, hogy tengelyig elássa magát, akkor már megérdemli a SUV nevet is. :)


Ezek tényleg elég rugalmasan használt nevek, nincs tűpontosan kategorizálva.

Sok nagy böszmedék is fut SUV név alatt úgy, hogy a legenyhébb terepen is gyorsan meghalna, de ütközésnél maga alá tud ásni minden kisautót és jól mássza a másfél araszos járdaszigetet is.

2021. ápr. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként igen, az emelt hasmagasságon kívül nem sok különbség van egy crossover meg egy "normál" személyautó között. Egy ismerősömnek van Qashqai-a, de sztem még kisebb a csomagtartója, mint az én Focusomban. A beltér vmvel tágasabb.
2021. ápr. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A crossover kisebb, kevésbé emelt, mint a SUV, de nincs egyértelmű határ, jogy mi egyik vagy másik. Általaban amire mi SUV-ot mondjunk, pl. Suzuki Vitara, Dacia Duster, Ford Kuga, az az USA-ban crossover, nálunk meg pl. az új Suzuki Ignis a crossover, vagy a Dacia Sandero Stepway, Suzuki Sx4 Cross, amik valójában SUV-osított kisautók.
2021. ápr. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én mondjuk a Vitarát sem hívnám SUV-nak. Nálam még az is bőven a Crossover kategória.

SUV az szerintem a Touareg - X5 - Q7 - Cayenne méret és attól felfele.


Ami annál kisebb kategóriás, az szerintem Crossover. Tiguan, XC40, nekem a Vitara is.

Még az ilyen X3 - Q5 autókat is óvatosan hívnám csak SUV-nak.

De ismétlem. Ez az én egyéni besorolásom.


De nincs kimondott határ. Hogy 4 méter 32 centi alatt Crossover, felette SUV.

Az egyértelműen (EU szemmel nézve) nagy szabadidő autókat emelt hasmagassággal SUV-nak hívjuk. A határozottan kisebbeket, de szintén emelt hasmagasság, azokat inkább Crossovernek. A kettő közötti átmenetet meg aki épp ahogy akarja.

2021. máj. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
29%
tök mindegy magyarként egyiket sem kell használni mondd szépen h TEREPJÁRÓ
2021. máj. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Mai világban nem sok olyan új autó van, amire azt lehet mondani, hogy terepjáró :D.

Nem véletlenül nem Off-road autónak hívják ezeket amerikában sem. Mert nem azok.

Esetleg a G Merci, Toyota Land Cruiser, Land Rover Defender, Range Rover, Jeep Wrangler. Hirtelen rzekre merném rámondani, hogy terepjárók és rendelkeznek olyan képességekkel. (biztos van még, ezek jutottak eszembe).


De egy Nissan Juke-ot ne hívjunk már terepjárónak :D.

2021. máj. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Wadmalac ***** válasza:
0%
Alapvetően a terepjáró név olyan autóra az átverés teteje, ami nem összkerekes.
2021. máj. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%

Amerikaban a nagyobb meretuek a SUV-k mint pl Ford Explorer, Chevrolet Suburban.

A kicsik pedig a crossoverek mint pl Nissan Juke, Mazda CX-3


Nehez meghatarozni. En fokent a 7 szemelyeseket hivnam SUV-nek, esetleg eggyel az alatt levo kategoria

2021. máj. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

crossover (2t alatt, nem hatalmas meret, konynen elfer varosban is) forester, crv, rav4


suv (egesz korrekt hasmagassag, 2t+) q7, x5, gle


es van a full size (legnagyobb) escalade, tahoe, suburban stb


ezt igy altalanositasban hasznaljak, nincs ra fix leiras

2021. máj. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!