Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az emberek miért gyűlölik az...

Az emberek miért gyűlölik az SUV autókat?

Figyelt kérdés

Tényleg nem tudok másra gondolni, csak irigységre.

Árad az emberekből a gyűlölet ha megjelenik valahol egy SUV-s téma.

Miért zavar embereket, hogy van akik azokat szeretik és meg is veszik maguknak?

Engem például totál nem érdekel, hogy ki mit vezet, egyszerűen nem tudok ilyenen fent akadni, sem a létezésén 😳

Ez most olyan, hogy utálom az opelt és az opeleseket is. Semmi értelme.

"Mert hogy felesleges" Ilyen módon akkor minden autó 5 millió felett is felesleges, hisz az is csak gurul és elvisz A-ból B-be, amire egy 2 milliós dacia is elég 😅

Egyébként az utálatot leginkább csak a magyarok körében tapasztaltam.

Valaki adjon már egy érthető, logikus magyarázatot az utálatra, légyszi.



2020. dec. 30. 14:12
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
52%

Tényleg ennyire érthetetlen?

- Nagyobb tömeg -> magasabb fogyasztás -> nagyobb szennyezés.

- Magasabb építésmód -> magasabb fogyasztás -> nagyobb szennyezés.

- Nagyobb méret -> kevesebb szabad hely.

2020. dec. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Engem nem ez érdekelt, és ahogy észrevettem az emberek 90%-ának nem ez a fő problémája, főleg hogy egy SUV nem feltétlen automatikusan szennyez jobban mint egy szedán.

A kérdésem akár egy elektromos SUV-ról is íródhatott, így a válaszod érdektelen abban az esetben.

Kicsit egyénként kétlem, hogy a magyarok a környezettudatosság miatt szídnák ezeket az autókat.

Engem leginkább a jármű kialakítása/formája alapján szűrt vélemények érdekeltek, de akkor legalább ezt tisztáztuk az elején :)

2020. dec. 30. 14:25
 3/33 anonim ***** válasza:
73%

az elektromos mégszennyezőbb összességében nézve.


Én annak tudnám be az utálatot hogy igaz általánosítva, dejár vele egyfajta ilyen kivagyi pökhendiség, az ilyenek gazdái 5 métert nem tudnak sétálni sem, ráadásul nem látsz tőlük semmit akár előtted, akár melletted mennek,

2020. dec. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

"az ilyenek gazdái 5 métert nem tudnak sétálni sem"


Ez azért szerintem nagyon általánosítás :/

A kijelentés pont ugyanúgy feltételezhető egy peugeot 206-os tulajra is, hacsak kutatások nem bizonyították ezt másképp.

Szerintem még mindig beláthatóbb a viszony, mintha egy kamion, teherautó, kisbusz menne melletted, hisz ugye azok is léteznek már elég régóta 🙃

2020. dec. 30. 14:36
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Az Opel a Grandland modellt saját maga SUV-ként definiálja. Nem hinném, hogy az emberek többsége utálná ezt a modellt. Vagy rosszul gondolom? Szerintem olyan, mint SUV, egy annyira tág fogalom/kategória, hogy nem lehet róla érdemben vitázni, mert valaki egy Vitarát is annak vesz, valakinél meg Q7-nél kezdődik.
2020. dec. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem gyűlölik, különben nem gyártaná ma már szinte minden gyártó ezt. Ha nem lenne rá igény, hamar leállnának.

Én saját magamnak nem vennék ilyen autót, mert hosszabb utakon járok autópályán. Oda pedig nem a legoptimálisabb a nagy kerekű magas bódé. Meg valahogy nekem a finomabb, áramvonalasabb autók valahogy jobban is tetszenek. De akinek erre van igénye, az vegye nyugodtan, lebeszélni senkit nem fogok.

2020. dec. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, tényleg kíváncsi vagyok, nálad mi számít SUV-nak, egy-két példát tudnál említeni?
2020. dec. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

#7 Ennek így mi köze ide? O.o


#6 Igen, az igazolja hogy egyébként nem olyan rémesek az SUV-k, hisz minden gyártó azokat nyomatja mert az kell az embereknek.

Én a magyar általánosságról beszéltem. Követek pár autós oldalt például facebook-on is, és csak azt hallani tesztelőktől is YT-on is meg kommentekben is, hogy ingyen se kéne, rémes autók, akinek az van halljon meg stb stb.

Itt GyK-n is inkább ezt látni, valamint bárkit megkérdezek, szintén ugyanezt a véleményt kapja az ember.

Nekem leginkább az jön le a dologból, hogy a tipik magyar irigy mentalitásunk, ha én nem vehetem meg magamnak, akkor te se, meg mint fent is már egyből megy a SUV tulajok általánosítása. Ez olyan mintha a kombikat vennénk egy kalap alá, annyira egy tág fogalom.

De sok olyat ismerek egyébként, hogy szintén rühelli a nagy autókat valamiért, de ahogy beült egybe annyira megszerette hogy egyből le is cserélte a kocsiját egy x5-ösre és már többé nem is akar "földre" ülni.


Ez a felesleges mert úgyse jó terepre, meg ha jó is akkor se megy terepre vele mert olyan csilli-villi szintén fertelem egy kifogás.. Ha megteheti és az tetszik az embernek, akkor vegye, kit érdekel. Sokan márcsak ezen felkapják a vizet, hogy munkába járáshoz minek kell egy kompakt suv mindjuk.. Mert mièrt ne :D

2020. dec. 30. 15:57
 9/33 anonim ***** válasza:
60%

Valahogy éreztem hogy előbb utóbb arra lyukadunk ki hogy biztos gechiirigyek vagyunk. :D


Ha már magasra akarnék ülni, amit nem akarok, akkor olyan autót vennék amivel a vizes fűről le lehet legalább jönni, mert ezekkel a suvokkal azt se lehet, azt első buckán elakad.. :D

2020. dec. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
62%

Kik gyűlölik?

Annyi ilyen értelmetlen kérdés van mostanában ezen a rohadt oldalon, valaki kitalál valamit, tényként rákérdez, majd mindenki veszekszik alatta, mert már az alapfeltevés is baromság.

De hogy kis válasz is legyen: én nem szeretem az SUV-ket, mert annyit vesznek belőle, hogy mára olyan közönséges lett, mint a dízel kombi. De ettől még nem gyűlölöm meg nem is hallottam még hogy bárki explicite gyűlölné...

2020. dec. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!