Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autók alkatrész árai?

Autók alkatrész árai?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A szavazás tartalma:

Melyik autónak a legolcsóbb a fenntartási költsége, vagy ebből a vételárból melyik a legjobb döntés. A vételár nagyjából 800 ezer forint lenne, +-100ezer


Egyértelmű kérdéssel jöttem ide, hogy az alább felsorolt autókhoz milyen drágák az alkatrészek,és melyikhez a legolcsóbb?

A használata fele-fele arányban város, és autópálya.

Ford focus MK1, 1.6 Benzin

Astra G 1.6 Kombi

Audi a3 1.9tdi

Opel astra H 1.8

Vw golf 4 1.6-2.0 vagy 1.9tdi



2021. ápr. 30. 14:50
A kérdező szavazást indított:
Ford Focus MK1, 1.6
Opel Astra G, 1.6
Audi A3, 1.9TDI
VW Golf 4, 1.6-2.0, 1.9TDI
Opel Astra H, 1.8
13 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

G Astra az gyanítom 100 lovas, nekünk Merivában van ugyan ez a motor, típusbetegsége az olajfogyasztás.

A Golfnak az első sárvédő ív a gyengéje, eddig ahányat láttam vagy javításra várt vagy már javították.

H Astra 1.8-as motorja a lehető legjobb a benzines motorválasztékjában és nincsen nagy fogyasztási különbség az 1.6hoz képest.

2021. ápr. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%
én a g astra és a 4-es golf mellett tenném le a voksom ha a szerelési költségek és az alkatrészek árai, és a könnyű szerelhetőség szempontjából kéne döntenem.
2021. ápr. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 TotoJTD ***** válasza:
78%
Audi draga alkatresz, vw kirohad alolad es ennek ellenere meg mindig draga a piacon, bar nem veletken hogy evek ota ugyan azokat aruljak. H astra 1.8 jo választás
2021. ápr. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
43%

"Audi draga alkatresz"

Legtöbb alkatrész ugyanz mint a golfban.


" vw kirohad alolad"

Miért is? Semmivel nem jellemzőbb rá a rozsdásodás, mint a kategóriában bármelyik korabeli német autóra.

2021. ápr. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A rozsda nem érdekel. Focus is rozsdásodik, golf is, emiatt nem fogok kilőni egy egész márkát.
2021. ápr. 30. 15:35
 6/18 A kérdező kommentje:
Olyat kell kifognom ami nem rozsdás. Pl kereskedésekben sok választék van, csak lesz olyan is.
2021. ápr. 30. 15:36
 7/18 anonim ***** válasza:
41%

"Audi draga alkatresz"

Felsorolnál néhányat mennyibe kerül?

2021. ápr. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%

Nettóban nem a Golf IV lesz a legolcsóbb, de ha a használat igényli, akkor a TDI a legjobb összességében.

Lehet, hogy egy vezérlés pl drágább bele, mint egy Astra-ba, de a csereperiódusa is hosszabb pl. Ennyiért pedig igen jót kapni már

2021. ápr. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Hát igen, az biztos, hogy ha a dízelbe cserélek egy drága alkatrészt akkor bírni fogja. Az a gondom, hogy az útjaim között bőven lenne Szeged belváros is(oda valósi a barátnőm) így néha bevásárlás/körmös lenne.

Viszont ott van az is, hogy lenne hosszú utam is. Havonta egyszer, Debrecen, Pest stb, ez mind 200km oda, 200 vissza, autópályán. Tehát város is lenne bőven, és pálya is.

Apámnak is dízele van, városban használja csak, de néha elviszi egy nagy útra, azzal a címszóval, hogy az jót tesz neki. Tehát nem tudom.

2021. ápr. 30. 19:24
 10/18 anonim ***** válasza:
74%
Ha napi szinten város, havonta egyszer autópálya, akkor egyértelműen benzin.
2021. ápr. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!