Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezek közül melyik lehet a...

Ezek közül melyik lehet a legdrágább ha fel kell újítani?

Figyelt kérdés

4 fokozatú bolygóműves

Tiptronic

Cvt

Robotizált

Dsg


Mennyire számit hogy benzin vagy dízel?


Minél olcsóbban szeretnék egy pici automatát a városba.

Ajánlották a VW Lupo 3L-t de klima nélkül már nem vennék autót.

Az autó nekem közlekedésre kell nem megjelenni szóval nem kell 2 milliós vagy drágább

Minél olcsóbb és minél gazdaságosabb legyen hosszú távon.


2021. ápr. 30. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez a pénz nélküli automata dolog még mindig nem igazán működik nálunk. De ha biztosra akarsz menni, akkor szerintem beszélj egy profival (pl. Reiterék) én azt mondanám, hogy a DSG a legjobb. Maga a váltó nem nagyon szokott besz/rni, max kettőstömegű+kuplung
2021. ápr. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem a pénzzel van gond.

Mint leirtam beleférne a pénztárcámba egy 2 milliós autó is, de nekem fölös.

Csak sajnálnám, hogy kint áll a panel elött.

Klima, központi és szervo a többi nem érdekel.

Ja meg minél kisebb, hogy parkolás és fogyasztás se legyen rémálom.

2021. ápr. 30. 20:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a hagyományos automatára/tiptronicra szavazok. Annál ha 50-60ezrenként le van cserélve az olaj, magával a váltóval nem szokott gond lenni. Ami tönkre tud benn menni, az az áthidalókuplung. De 250-300ezerig azzal se szokott gond lenni.

DSG-nél ha dugóba araszolunk vele, és sokat "csúsztatjuk" hamarabb ki lehet nyirni a lamellás kuplungját.

Én a helyedbe Polok (Polo 4 pl.)/Golfok között nézelődnék.

2021. ápr. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2: Persze, értettem hogy olcsón kell. De 2 millióért mi van automata? Golf VI DSG, 1 millió alatt Golf IV? Közte persze Polo. Azért ott már szerintem túl nagy a rizikó. Nyilván kifoghatsz jót, és lehet szerencséd, de ha egy 800k autóra rá kell dobni 300-400k-t esetleg mert széthullik a váltó egy év múlva akkor nem érte meg az egész. Tényleg csak ismételni tudom magam, beszélj egy szakival, mert ő biztosra megmondja, melyik vállalható kis pénzből is. Nekem Golf V/VI alapú autóm van DSG-vel szóval elfogult vagyok nyilván, de nekem nagyon bevált.


#1

2021. ápr. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem a Golf alap arra célzol, hogy ugyanaz a padló lemez csak nem vw hanem Seat,Skoda,Audi egyike?
2021. máj. 1. 08:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem-nem, inkább arra gondolok, hogy szerintem (de ez tényleg nagyon szubjektív), 2 millió alatt automatát venni nagy kockázat. Könnyen bele lehet szaladni egy váltóhibába, ami elvisz 300-400k-t és akkor buktad amit nyernél az olcsó autón.

De egyébként igen, lehet nézegetni Seat/Skoda modelleket is. Nyilván Audit nem, ha a spórolás a cél.


#5

2021. máj. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!