Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan érdemes használni a...

Hogyan érdemes használni a klímát a kocsi lehűtéséhez: jóval hidegebbre a szükségesnél, hogy gyorsan lehűljön, és utána vissza a kívánt hőmérsékletre, vagy inkább eleve a kívántat állítsam be, amit így lassabban ér el, de kevesebbet fogyaszt?

Figyelt kérdés

2021. máj. 1. 22:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebbet nem fogyaszt, ez nem inverteres klíma. Ugyanannyit fogyaszt az autó ha be van kapcsolva a klíma attól függetlenül milyen hidegre állítod. Ha feljebb veszed kever hozzá meleg levegőt csak ennyi.
2021. máj. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Fogyasztás szempontjából két eshetőség van: működik-e a klímakompresszor vagy sem. Attól hogy kicsit magasabb hőmérsékletre állítod még ugyanannyit fogyaszt. De hirtelen nagyon hideget ne fujass, mert könnyű megfázni.
2021. máj. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ti hogyan csináljátok? Max hidegre állítjátok, aztán vissza? Megfázni inkább úgy lehet, ha magadra irányítod a hideg levegőt, de azt lehet másfelé is, és ha már elég hűvös van, akkor visszaveszed.
2021. máj. 1. 22:55
 4/11 A kérdező kommentje:
Vagy eleve a kívánt hőmérsékletet érdemes beállítani, és a ventillátort maxra tenni, hogy hamar elérje?
2021. máj. 1. 22:56
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Beállítod annyi fokra, amennyit szeretnél és megvárod míg lehül. Így nem fázol meg, de nem lesz meleged. Fogyasztás ugyanannyi kb., ha klímáznál magas fokozaton, mintha alacsony fokozaton, mert a klímakompresszor jár.
2021. máj. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ha meleg van nagyon akkor mindig teljesen hidegre veszem de az enyém manuális. Ha már eléggé léhűtött akkor kicsit melegebre veszem.

Digitálisat is vezettem azt hagytam mindig 22 fokon és kész.

2021. máj. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az automata is csinálja. Először minél hamarabb lehűt, utána tartja az adott hőmérsékletet.
2021. máj. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem is digit klímás van, 22 fokra beállítom és azt csinálja, hogy elsőre megküldi maxon, ahogy a csövön kifér, majd ahogy hűl a levegő úgy veszi le egyre gyengébbre.

Ez nálam kb. fél perc alatt beállítja a hőmérsékletet és bár elég erős klíma van az autómban, feltételezem így a leghatékonyabb bármilyen klímával.

Ha mondjuk napon állt az autó és fel van melegedve, akkor érdemes rászellőztetni egy kicsit hogy a meleg kimenjen és ne a 40 fokkal kelljen kezdenie a klímának.

2021. máj. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Fél perc alatt? Akkor lehet, hogy az én klímámmal valami gond van, vagy nincs eléggé feltöltve.
2021. máj. 2. 12:39
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 nem hiszem egyébként, tényleg nagyon durva klíma van benne, engem is meglepett amikor először ültem az autóban és bekapcsoltam :D
2021. máj. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!