Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B-s jogosítványnál nem lehet...

B-s jogosítványnál nem lehet valahogy kijátszani a "kötelező elsősegély oktatást"?

Figyelt kérdés

A tanfolyamba benne van már 400 ezer Ft-om ( nem buktam semmiből, másfél éve csinálom) és már csak az elsősegély vizsga hiányzik, hogy fel tegyem az i-re a pontot. Még nem vettem részt az erről szóló oktatáson ennél az autósiskolánál, ugyanakkor mikor párom csinálta 2 éve, őt elkísértem, kijegyzeteltem a tudnivalókat, és az oktató megengedte, hogy a feladatokat én is végrehajtsam pl.újraélesztés

Egyébként eüben dolgozom adminisztratív feladatkörben, de mivel nincs egészségügyi végzettségem, így ez sem játszik.

Nem az oktatással van bajom, hanem hogy az kerül 20.000ft-ba, a vizsga pedig 8000.

A vöröskereszthez is kifizetett csekkel lehet jelentkezni, amit ugye csak az oktatàson való részvétel után kérhetnék elvileg.

Nincs valami kiskapu esetleg, hogy vizsgára mehessek oktatás nélkül ?

(Anyagi okok és időhiàny miatt húztam el eddig a képzést)



2021. máj. 2. 08:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
87%

De igen, ha egészségügyi végzettséged van.


Menjél csak szépen el a tanfolyamra, legalább az esélyt adjad meg a sérültnek, ha balesetet látsz (mert előbb-utóbb fogsz!)

2021. máj. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell tanfolyam a vizsgára jelentkezéshez, ezt rosszul tudod. Menj be a vöröskereszthez és jelentkezz vizsgára.
2021. máj. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Látom a szövegértelmezés egyeseknek nagyon rosszul megy.

Vettem már részt oktatáson, és nem csak, hogy mindent kijegyzeteltem de a gyakorlatokat is végrehajtottam. Itthon minden tétel ki van dolgozva és az oktatásról szóló tananyagok is megtalálhatók YouTube-on. -Emellé több tankönyvet is vásároltam.

Nem buktam soha semmiből, csupán kifogtam az ország egyik legdrágább suliját.

Meg van már a forgalmi vizsga is, és nyilván tisztában vagyok azzal, hogy az elsősegély nélkül nem kaphatok jogosítványt. Az iskola oldalán is úgy szerepel az eü, hogy kötelező elsősegély oktatás, azon belül 2x2 óra, utóbbinál kapjuk meg a vizsga csekket. Ugyanakkor kitérnek arra is, hogy a vöröskereszttől független az autósiskola de mégsem adják ki a csekket oktatás nélkül.

Köszönöm szépen azoknak, akik érdemben hozzátudtak szólni, holnap első dolgom a vöröskereszt lesz. :)

2021. máj. 2. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!