Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az 13 eves auton amit...

Ha az 13 eves auton amit vettem meg a gyari fektarcsa volt, akkor az elozo tulaj kimelhette a jarganyt? 200e kilometer van benne.

Figyelt kérdés
2021. máj. 3. 16:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod hogy gyári, és nem cserélt, de gyári alkatrészre?
2021. máj. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha erősebb dízeles, lehet sokat használta a motorféket. Ebben az esetben, pont hogy nem kímélte, mert sokat ment alacsonyabb sebességben... ergo városban / elővárosi szakaszon.
2021. máj. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés, hogy honnan tudod, hogy gyáriak a féktárcsák.

Másrészt: kopott féktárcsát mindig van lehetőség gyárira cserélni, nem feltétlenül drága minden autóhoz. Vagyis lehet már rajta a 3. szett is.

2021. máj. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem írták. De ha feltételezzük, hogy tényleg gyári, akkor sem feltétlen jelent sokat. A fékezés jelentős részét az eleje viszi el, a hátulja sokkal kisebb munkát végez. A hátsó féktárcsa simán kibírhat 200e km-t, ehhez nem feltétlenül kell túlságosan kímélni.
2021. máj. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Elso fektarcsarol van szo es nem dizel hanem benzines. Az autoszerelo ezt mondta. 3 szettet ketlem mivel ismerosome volt es o 10 ev alatt nem cserelte az meg valoszinutlen hogy elozo tulaj 3 ev utan cserelte volna.
2021. máj. 3. 18:12
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem éveket kell nézni, hanem kilométert, és hogy azt milyen körülmények között tették meg (város vagy országút/pálya). Ennek semmi köze az évek számához.
2021. máj. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kilometert is leirtam hogy 200 ezer.
2021. máj. 3. 18:39
 8/13 A kérdező kommentje:
Fektarcsa szempontbol meg mindegy hogy hol ment.
2021. máj. 3. 18:40
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen, meg ezt is leírtad: "az meg valoszinutlen hogy elozo tulaj 3 ev utan cserelte volna." Erre reagáltam.
2021. máj. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Féktárcsa cserekor sem kizárólag utángyártottat lehet feltenni! Mehet fel ugyan olyan gyári, mint előtte volt és nem tudod megmondani, hoyg a gyárban, vagy máshol rakták fel.

Ha valóban nem volt még cserélve simán elmegy ennyit, ha nem városban nyúzták az autót. Én 140.000 km-rel dobtam le az előző szettet. Ez alatt még a betét sem volt cserélve. A tárcsa még elment volna sokat, de bántotta a szememet hogy olyan csúnya rozsdás. Inkább vettem újat. A trükk, hogy autópályán, hosszútávú ingázásra használtam az autót gyér forgalmú pályaszakaszon. 200 km-es etapokat elmenetem úgy, hogy hozzá se értem a fékpedálhoz. Ilyen használat mellett nincs mitől elkopnia.

2021. máj. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!