Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autókereskedéstől lízingre?

Autókereskedéstől lízingre?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Megéri (használt) autót autókereskedésben lízingre venni, 20% befizetéssel? Úgy tudom, hogy így csak magát az autó értékét fizeted, vagy van valamilyen buktatója ennek? Gondolom jobb mint hitelre venni egy banktól.

2021. máj. 3. 23:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy mennyi idő kigyűjteni. Ha 2 évig, akkor kb. ugyanott vagy, csak addig nem volt autód.
2021. máj. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Kigyűjteni? Hát ha azt nézem, hogy van 500-am, és 600 at akarok kigyűjteni, akkor az 6 hónap kb
2021. máj. 4. 12:36
 13/19 A kérdező kommentje:
De lehet 5
2021. máj. 4. 12:36
 14/19 A kérdező kommentje:
És akkor az 1 millió 100
2021. máj. 4. 12:37
 15/19 A kérdező kommentje:
Egyébként csak egy mk1-es focust szeretnék venni. Azért gondolkodtam a hitelen, mert akkor maradna pénzem barátnőmmel kirándulgatni vagy bármi, és nem kéne 5-6 hónapig csak az autóra gyűjteni.
2021. máj. 4. 12:39
 16/19 A kérdező kommentje:
De gondolom a bankhoz lehet pl többet is visszafizetni, nem? Hogy ha nem akarom 2 évig fizetni hanem mondjuk max 1.
2021. máj. 4. 12:39
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a lizing dolgon én is ráódtam elég sokat, aztán rájöttem valamire. Fiatal, pár ezer kmt futott tesztautót éri meg a legjobban megvenni, mert 1: alig egy éves, 2: nagyon jól felszereltek ezek az autók, 3: a 0 km-eshez képest jelentösen veszitett az értékéböl igy kevesebbet kell fizetni érte, ráadásul a márkakereskedések adnak is valamennyi kedvezményt belöle, szóval kész jóság (szerintem).


Egy MK1-es fókát csak akkor vennék, ha nem rohad, illetve motorikusan rendben van. Az a baj, hogy nagyon idösek és félö, hogy történik vele valami olyan, ami gtkt okoz.


Jól gondold át, aludj rá többet.


Viszont ne úgy vedd lizingre az autót, hogy a fizetésedböl 30 ezret meg tudsz spórolni és azt ki is fizeted a banknak, mert akkor nem tudsz félretenni arra az esetre, hogy ha történne valami.


Én inkább összespórolgatom az árát az autónak. Igaz, jelenleg egy örökké valóságnak tünik...:D

2021. máj. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van. Változó, de havonta 100 ezret félre tudok tenni autóra. (Néha 150 ezret)

Ezért is gondolkodtam a hitelen, elvégre nem kéne várnom még 5-6 hónapot, hanem azonnal meglenne a kiszemelt. (1.1 millióért mk2 focust vennék)


Még ha havonta 100 helyett 30-at költök az autóra, akkor is marad pénz ha lenne vele valami gond esetleg. Ha meg nagyon nagy költség akkor áll 1-2 hónapot az autó, az nem ver földhöz.

2021. máj. 4. 19:27
 19/19 anonim ***** válasza:
VÁrj szerintem nem éri meg.
2021. máj. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!