Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vitara vagy Niva 4x4?

Vitara vagy Niva 4x4?

Figyelt kérdés

Melyik lenne a jobb? Lenne városban is használva, de persze terepen is. Azt tudom, hogy a Lada az többet fogyaszt mint a Vitara és azt is, hogy a Vitara kapcsolható összkerekes, míg a Niva nem kapcsolható. Nem a 4-500 ezres autó lenne véve egyik modellből se, hanem inkább ilyen 8-900 forint lenne, amiből mindkettőből szerintem egesz jó alapotú van. Melyiknek szokott úgy allatalában több gondja lenni? (nem a larúgottakra gondolok) Illetve melyiknek jobb az alkatrész ellátása, és az alkatrész ár, ha esetleg valami be szarik?

A válaszokat előre is köszönöm.



2021. máj. 6. 22:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
A Niva egy hulladék. Ha sokat terepezel, és keményen, pl vadász vagy, esetleg akkor. Különben a Vitara jobb.
2021. máj. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Niva

Faék egyszerű a technika, van hozzá bőven alkatrész is.

2021. máj. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom, hogy 800-900 ezerért milyen Nivat adnak, de Vitarát olyan lerúgottat, amilyet állítólag nem akarsz venni, de szerinted egész jó állapotú van már annyiért.

Samurai, vagy Jimmy is másfél millió körüli összegért van, ami már nem ránézésre roncs, Vitarából is kb ennyiért kapod meg a három ajtóst, huszon-évesen, és az sem azt jelenti, hogy arra már nem kell költeni semmit.

2021. máj. 7. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

Egyértelműen Vitara! Sokkal kiforrottabb, megbízhatóbb technika. A PP verziók extrákkal is elég jól el vannak látva. Az viszont sonszos, hogy ennyiért csak olyat kapsz, amire még egyszer ennyit kell költeni.

Nivát akkor sem vennék, ha csak terepre kellete. Oda inkább Samu, Pajero vagy LR.

2021. máj. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 D. Brasco ***** válasza:
73%

8-9százért vitarat?!?Ugyan már....annyiert vitarának látszó romok vannak.

Ennyi penzert maradt a niva,bar illuzioid azzal kaocsolatban se legyenek.

2021. máj. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
A Niva egy hulladék, minden téren. Ha autózni akarsz, akkor Vitara. Bár kérdés, hogy ennyiért milyet kapni
2021. máj. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Olcsón a Nivánál nem kapsz jobb autót terepre.

Elvault technika, sokat is fogyaszt. De terpen nagyon jól teljesít.

2021. máj. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Autó kell, vagy traktor? Mert a Niva traktor, nem autó. Illetve egy rossz traktor, mert semmit nem lehet vele dolgozni, csak menni vele terepen. Utazásra, nagyobb helyváltoztatásra teljesen alkalmatlan.
2021. máj. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%
Sok suzukis ratyi hogy szidja a nivát, hatalmas! :D Niva!
2021. máj. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9es

Mármint én? Nekem aztán nem kéne Suzuki sem, nyugodt lehetsz. De a Niva egy traktor, tökéletesen alkalmatlan mindenféle közlekedésre. 1982-es Nivával kezdtük az offroadozást, tudom mi az a Niva. Terepen is szar volt, mert olyan istentelenül szarok az ülései, hogy ülni se lehetett benne, kapaszkodó nuku, semmi. Igen, elég szar helyeken is elmegy, de inkább kikerülöm azokat a nagyon rossz terepeket, mert ha Nivával aszfalton kell menni, az halálélmény.

2021. máj. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!