Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 1.4es turbós motor tényleg...

Egy 1.4es turbós motor tényleg annyira megbízhatatlana maga 100-120 lóerejével?200-300 ezer km között „széthullik"?vagy ezeket megint csak a hozzá nem értők kezdték terjeszteni, és közhiedelem lett? Gondolom azért a blokk,stb megvan ezekben erősítve.

Figyelt kérdés
2021. máj. 7. 05:49
1 2 3
 1/21 D. Brasco ***** válasza:
64%
Semmi baj nincsen ezekkel a kisköbcentis turbósokkal.Époen tegnap jött elő ez a téma egy masik kerdesnel,ott is irtam,hogy allandoan fikázzák ezeket,hogy egy szar,meg semeddig nem fogja birni stb stb...ahhoz kepest lassan 20 éve velünk vannak es koszonik jól vannak és müködnek.
2021. máj. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
41%

Az ég világon semmi gond nincs vele.


Céges ford focus kombi 200ezret futott nálunk, utána eladta a cég, gyakori olajcsere mellett az ég világon semmi gondja sincs.

2021. máj. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
14%

Arról nem akarnak tudni a rémhírterjesztők, hogy a gyárak laborjaiban ezek a fikázott motorok félmillió kilométernek megfelelő üzemórát teljesítenek, de jónéhányat a szétesésig hajtanak üveghangon..ha minden szempontból megfelelnek, akkor szerelik be ezeket a próbakocsikba, melyekkel mérnök-szerelők a Föld minden éghajlatán százezreket mennek kíméletlenül gyilkolva a motort, és az autót..a hibákat kijavítják, és ha a cégvezetés úgy dönt, akkor a sorozat indulhat a világsiker felé...


Na ekkor szólal meg Józsi a kocsmában, hogy szar az összes.

2021. máj. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Ha hasonló a gyári előírás, mint az 1.3 cdti motornál volt, es be is tartják (30 ezres csereperiodus, három liter olajjal) akkor nem kell tőle sokat várni.
2021. máj. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%

Azért szokott velük probléma lenni, mert sokan úgy használják őket, mint egy 30 éves autót. Hajtják őket hidegen, mert a Ladának az is jó volt, elhanyagolták az olajcserét, mert az Astrának mindegy volt, stb stb stb. A technológiai fejlődés, illetve a károsanyag kibocsátás csökkentése érdekében ezek a motorok eléggé ki vannak már feszítve. Nem lehet őket ütni-rúgni és mindent IS elvárni tőlük a semmiért cserébe. Meg kell adni nekik a kötelezőt, figyelni kell rájuk, becsülni kell őket és akkor teljesen tökéletesen fognak menni akármeddig.


Persze vannak azok a parasztok, akik úgy állnak hozzá, hogy "ez csak egy szaros autó, nehogy már dédelgetni kelljen, neki kell engem szolgálni nem pedig fordítva"... hát az ilyenek maradjanak csak a szakadt 30 éves szaroknál.

2021. máj. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
46%
Nekem 1.2 turbó volt 120000 nél cseréltem motort. Persze garancia már nem volt
2021. máj. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
26%
6# ha valóban így történt, szerettel várjuk a számlát feltöltve és belinkelve! Bár itt a gykn mindnenkinek mindig van minden, hogy a kérdéshez tudjon hozzászólni. 😂
2021. máj. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
30%

#7

tessék:

[link]

2021. máj. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
69%

#7 ha nem hiszed itt a lista hogy kinek mennyit bírt ki az 1.2 reanautl motorja. Én még szerencsés vagyok a 120 000 km-emmel, De szerencsétlen is, ha 30 000 el hamarabb történik nem kell közel 1,4 M fizetnem mert gariban megoldják. MErt ugye mindent is cserélni kellet a "ha szétszedtük akkor már" elv alapján

[link]

2021. máj. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nem lehet általánositani, de általába nem a hosszú élet titka, főleg ha betartják a gyári előirásokat (30ezres olajcsere, vezérlést meg sose)

Én nem vennék ilyent, mert nem tudom eddig hogy használták és tartották karban.

2021. máj. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!