Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 3 millió forintos kategóriában...

3 millió forintos kategóriában milyen használt autókat nézegessek?

Figyelt kérdés

Ennél szubjektívabb kérdést fel se tehetnék, de semmi ismeretem nincs az autókal kalpcsolatban. Pár éve gyüjtögetek, és most tudnék vásárolni egy autót. Nem tudom milyen márkákat kellene kerüljek tipikus hibáik miatt stb.


- 2014 nél régebbit nem nagyon szeretnék

- Fiatalos kinézet

- Azért legyen benne egy kis erő


És hát legfontosabb, hogy nem szeretnék vásárlás után sokat szerelőhöz járni.


Amiket nézegettem és tetszenek azok a Mazda 3 és Skoda Octavia. Esetleg arról vélemények? Milyen szempontokra figyeljek hírdetésekben? Egyéb jótanács?


Előre is köszönöm!


2021. máj. 8. 22:27
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Számomra nem annyira fontos a csomagtér. Esetek 90% ban egyedül max ketten ülnénk benne. Első autónak venném. Engem direkt az érdekel, hogy a különböző emberek milyen formákat tartanak szépnek, és milyen tapasztalataik vannak velük.

2021. máj. 10. 01:36
 12/14 anonim ***** válasza:
De akkor hogy jön a fiatalos kinézet össze az Octavia-val?
2021. máj. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem akarlak kiábrándítani, nem tudom mit takar pontosan a "3 milliós kategória".


2014 és azutána Mazda 3 az 3 milliónál kezdődik.


Octaviából vannak már 2 és 3 millió között, viszont az javarészt a legalapabb, legfapadosabb, legkisebb motoros változat lesz. Jellemzően 200 ezer feletti futással.


Octaviat nem mondanám kimondottan fiatalosnak.

Erő az meg végképp nincs benne, ha nem RS-t veszel. És nem, a 140 lovas autót ne soroljuk a "van benne erő" kategóriába.


Egy szó mint száz, elég nehezen fog itt teljesülni mind3 kritérium. Ami "megy is", nekem az 200 lóerő pluszt jelent. Azt pedig 2014 utáni autókban még nem nagyon adják 3 millió Forintért.


De valóban adhatnál iránymutatást, hogy most neked kombi kell, vagy szedán? Esetleg SUV? Mekkora legyen? Dízel, vagy benzin? Mik a fő szempontok?


Mert így tényleg mindenki benyögi a kedvencét. Octavia meg Mazda 3 amúgy jó irány, de mégse. Leírtam fennt, hogy miért.

Valamiből engedned kell szerintem.

2021. máj. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Octavia a szememben fiatalos. A vonalai, a formája, stb. Az látszik, hogy ebben akkor fura az ízlésem.


Ami az erőt illeti: a családomban gyakoribbak a 100 lóerő környéki autók, ezért egy 140 is kb. 50% al erősebb mint amiket eddig vezettem.


Adtam pár irányt, de szívesen "engedek" belőlük, ha olyamit hallok amire eddig nem gondoltam, és ellensúlyoz. (pl. Ha azt mondja valaki, hogy vegyek olcsóbban régebbi kocsit, és a maradék majd jó lesz szervízre, abban is van logika)


Még mindíg nagyon hálás vagyok a sok hasznos válasznak. Királyak vagytok!

2021. máj. 12. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!