Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az elektromos autóknak mitől...

Az elektromos autóknak mitől van az a jellegzetes süvítő-nyüszítő hangjuk?

Figyelt kérdés
A villanymotor adja ki ezt a hangot, vagy melyik alkatrész?
2021. máj. 9. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, pontosan milyen hangra gondolsz, de nekem két ötletem lenne.


Egyrészt kötelező hangot adniuk, hogy a közlekedők tudják, közelednek (nem vagyunk felkészülve a közel hangtalanul mozgó autókra). Ezt általában egy fehérzaj-generátorral oldják meg, aminek tényleg hülye hangja van.


Ezen kívül még az inverternek van egy magas frekvenciás zaja, lehet, hogy te arra gondolsz.

2021. máj. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Amikor gyorsít vagy lassít a jármű, fokozatosan változó frekvenciával van egy fajta jellegzetes búgás. Elektromos buszokon, sőt még hasonló jellegű hangot villamoson is lehet hallani. Erre gondoltam.
2021. máj. 9. 20:38
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért igencsak tisztességes teljesítményű villanymotor, inverterrel, stb (annyira nem értek hozzá), önmagában is ezeknek hangjuk van. A villanymotor sem teljesen hangtalan, gondoljunk csak a háztartási gépekre.
2021. máj. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a mozgó alkatrészek a hajtásban, másrészt az áram elektromágneses hatása miatt a fém részek ugye periodikusan összehúzódnak, gyakorlatialg rezegnek, ami ilyen búgó hangot ad (legalábbis a trafóház ezért búg, gondolom itt is hasonló a helyzet)
2021. máj. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!