Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ittas vezetésnél van enyhítő...

Ittas vezetésnél van enyhítő körülmény?

Figyelt kérdés

Elképzelt eset:

Megittam 1 üveg sört. 1 óra múlva valakit be kell vinnem sürgossegire mert mondjuk eltort a keze.


2021. máj. 10. 09:57
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira kieső helyen van a baleset, akkor meg küldenek mentőhelikoptert. 7 légibázisuk van az országban, onnan percek alatt bárhova kiérnek.
2021. máj. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Azért a való életben, ha úgy állítanak meg hogy szemmel láthatóan törve van az utasod keze, akkor egy sörrel tuti továbbengednek, de ha piásan vezetsz és belefutsz egy ellenőrzésbe, akkor nem törheted el helyben mindig az utasodnak valamijét még mielőtt megálltok.
2021. máj. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
35%
Az életbe még egyszer nem adnék jogosítványt aki italosan vezetett .
2021. máj. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy ha épp megállít a rendőr, látja, hogy az utasod egy véres zsebkendőt szorít az ujjai helyére, akkor azt fogja mondani, hogy "Kórházba mennek? Akkor haladjanak!" Nem fogja szondázással tölteni az időt.


Kivéve persze, ha balesetet okozol. Olyankor szondáztatás van és nincs enyhítő körülmény.

2021. máj. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
72%
#14 dehogynem, szerintem vannak ilyen bürokratikus fakabátok... főleg ha valami újdonsült, erő- és hatalomfitogtató jellem.
2021. máj. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Itt magyarországon nincs enyhítő körülmény. De van olyan ország ahol 1-2 üveg sör elfogyasztása után még vezethetsz legálisan, igaz ott fegyelmezettebb a lakosság.
2021. máj. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
95%
A kutya f..sza nem fog elég szondát dugni, ha az utasodnak ránézésre is orvosra van szüksége.
2021. máj. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiderül, hogy ittas vagy, akkor nincs enyhítő körülmény. De mint írták, ha egyértelműen látszik hogy kórházba sietsz, akkor szinte biztos hogy elengednek. Más esetben ha szondáznak, akkor mindegy hogy mit mondasz, ha ittas vagy. Én 2 éve fáztam rá erre. Reggel bevertem 6 vagy 7 croissan-t, és nagy meglepetésre nullánál nagyobb értéket mért a szonda (asszem 0.2 ezreléket). Még ott a helyszínen kiderült, hogy a croissan-ban van alkohol, a rendőr ebben biztos volt, én meg elhittem neki mert semmi alkoholosat nem fogyasztottam. Utána hazaérve megnéztem, és tényleg van benne. Nem számított, hogy így vittem be az alkoholt, ugyan azt a büntetést kaptam, mintha alkoholos italból vittem volna be.
2021. máj. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
74%

Én már voltam úgy, hogy a bebalesetezett gyerekkel rohantam a kórházba. Érdekes módon nem kaptam piros lámpát, de minden kereszteződés előtt ráfeküdtem a dudára, hátha leesik mindenkinek, hogy sürgős dolgom van, ne előttem töketlenkedjenek. Nem tudom, mennyivel mentem, de biztos többel a megengedettnél, persze azért figyeltem a forgalmat.

Félúton elkezdett követni egy rendőrautó, nem szirénázott (de az se érdekelt volna), csak jött utánam. Aztán amikor látták, hogy leparkolok a kórház bejáratánál, akkor szépen továbbhajtottak.

Ha megállítottak volna, és elkezdtek volna a szondával szórakozni, akkor még a rendőröket is leütöttem volna, simán vállaltam volna a börtönt, csak a gyereket lássa el előtte egy orvos.

2021. máj. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
91%
19-es: sokszor pedig érdemes mentőt hívni. Mert senkinek nem segít, hogy idegesen rohansz a kórházba aztán összetöritek magatokat meg még másokat is.
2021. máj. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!