Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom, hogy hengerfejes...

Honnan tudom, hogy hengerfejes-e az autóm?

Figyelt kérdés

Azt mondták, hogy ha olaj van a kiegyenlítő tartályban, akkor nagy eséllyel hengerfejes az autó. Már volt cserélve egyszer a kiegyenlítő tartály, akkor az egész hűtővíz is le lett cserélve, de mégis trutyis lett egy idő után a tartály, és olajszerű cucc van a kupak tetején belülről. Néztem videókat, azért nekem közel nem olyan vészes a helyzet, hogy szinte sárga pudingos a hűtővíz, látszik a rózsaszín színe meg minden, de mégis van egy kis olaj (vagy hasonló?) a rendszerben, és a tartály sem olyan szépen átlátszó mint újkorában.


Ja és fogy a víz, ilyen 1000 km-ként fél-1 deci kb.



2021. máj. 11. 22:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Olaj szine? Viztartaly nem bugyborekol? Az az 1 deci nagyon csekely 1000kmen. Nem lehet h szivarog valahol?
2021. máj. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Eszi az olajat. Csörömpöl a motor. Nincs ereje. "Nem úgy megy."
2021. máj. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
az olaj színe ilyen sárgás, kávé színű, kicsit mintha olyan habos lenne ami a kupakra ült ki. Valaki feldobta a lehetőséget, hogy csekély mennyiség víz valahol szivárog és egyből el is párolog a motortérben, de akkor miért van olaj is a tartályban? Enni meg nem rémlik hogy enné az olajat, habár ilyen 8-10 ezrenként cserélgetek olajat, az alatt ha eszik is valamit akkor annyit hogy nem tűnik fel a nívón. Meg persze nem is naponta nézegetem, hanem amikor eszembe jut.
2021. máj. 11. 23:25
 4/14 anonim ***** válasza:
63%

Az olajeves az masra vezetheto vissza. Nem hengerfej problemara. Ha a kupak habos az lehet, a varosi hasznalattol is. Nemtudom milyen autorol van szo, esetleg egr huto nincs benne?

Illetve attol, hogy egyszer lelett cserelve a hutoviz, "trutyi" maradhat bent. Lehet egy alapos hutorendszer tisztitast meglehetne probalni, mondjuk trisoval.

2021. máj. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
1.4 mpi motoros skoda. Lehet egy átmosás tényleg nem ártana, hogy utána is ilyen lesz-e, mert legutóbb csak simán a hűtőfolyadékot cseréltem le újra.
2021. máj. 12. 01:23
 6/14 anonim ***** válasza:
A nívópálcán ha nincsenek cseppek akkor nincs nagy gáz.
2021. máj. 12. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

Rendesen át kell mosni forró közel 100 fokos vízzel, hogy a termosztát is kinyisson. Utána maradéktalanul át kell öblíteni tiszta vízzel.

Vagy atomjaira szedni, és átmosogatni (nem ajánlom).

2021. máj. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
és ha leeresztem a mostani hűtőfolyadékot, leveszem a tartályt, azt kimosom, aztán desztillált vízzel és hűtőmosóval feltöltöm, így megyek vele 15-20 percet, leeresztem, esetleg még1x feltöltöm desztillált vízzel hogy kijöjjön minden maradék, és aztán töltöm fel rendesen hűtőfolyadékkal megoldás? Videókban láttam ezt, és akkor legalább nem kell megbontani semmit, és egész egyszerűnek tűnik, habár lehet drága lesz így az 5-10 liter víz amit elhasználok erre.
2021. máj. 12. 11:53
 9/14 veterán vas ***** válasza:

Tisztításhoz és átöblítéshez -értsd nem tartós használathoz- ugyan minek a desztillált víz?

Kb. annyi a haszna, mint fertőtlenítőt használni kézmosás előtt.

2021. máj. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
a sima víz nem okoz vízkövesedést a rendszerben?
2021. máj. 12. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!